Krwawienie podczas wypróżniania

napisał/a: janek8681 2008-04-16 14:17
Od 3 dni mam krwawienie podczas wypróżniania się .

1)Czy mogę z pójściem do lekarza poczekać dwa tygodnie czy to pilna sprawa ?. Pytam ponieważ do gastrologa do którego chodzę czeka się dwa tygodnie na wizytę prywatnie . A w innych gabinetach nie mają sprzętu lub nie robię kolonoskopii .

2)Pytanie co to może mi dolegać ? .
W styczniu miałem problemy ze zgagą i miałem robioną gastroskopię i miałem 3 nadżerki i bakterię Heliko .... , po podaniu leków objawy ustąpiły .Krwawienie mam pierwszy raz nic mnie nie boli . Po wypróżnieniu się kapie mi krew i z 5 razy muszę sie podcierać zanim czysty bez krwi papier będzie . I stolec jakiś dziwny nie foremny w kawałkach :/

biorę czopki Procto Glyvenol może coś jeszcze powinienem ?
napisał/a: Teodor M 2008-04-16 16:38
Jeżeli to krwawienie jest takie jak opisujesz, czyli nie ma wielkiego krwotoku, to jeżeli nie ma innej możliwości, to ostatecznie możesz czekać te dwa tygodnie na zbadanie tego u gastroenterologa. Ale gdyby się to nasiliło, to idź od razu na oddział ratunkowy do szpitala, gdzie mają dobrych specjalistów gastro, wtedy muszą Cię przyjąć bez czekania.
Drugim rozwiązaniem jest pójście najpierw do proktologa, jeżeli ten będzie osiągalny wcześniej. Bo być może to krwawienie jest tylko z odbytu, skoro nie masz żadnych innych objawów typu bóle, biegunki, wzdęcia. Ten specjalista będzie potrafił to stwierdzić. Czopki Procto Glyvenol to jest dobre rozwiązanie.
Być może jest to reakcja po lekach jakie dostałeś na HP, a były to pewnie antybiotyki. Więc możesz brać probiotyki np. Lacidofil, na odbudowę flory bakteryjnej w jelitach.
Nawet jeżeli to krwawienie szybko się skończy, czego Ci życzę, to nie rezygnuj z kolonoskopii, aby mieć pewność, że w jelitach jest wszystko OK. Na wszelki wypadek przypomnij lekarzom, aby w czasie kolonoskopii zbadali całe jelito grube i końcówkę cienkiego i koniecznie pobrali wycinki, bo czasami nie pobierają, a to bardzo zwiększa możliwość postawienia trafnej diagnozy.

Pozdrawiam
napisał/a: janek8681 2008-04-16 18:10
pójdę jutro zrobić badania krwi i jak narazie się nie nasila to poczekam dwa tygodnie na badanie u gastrologa . Dodam że krew jaka sie pojawia jest świeża zawsze . Po oddaniu stolca jak już jestem "pusty" leci mi troszkę ciurkiem i ustaje .