krwawienie podczas smarkania

napisał/a: Stokrotka_S 2015-12-29 22:59
Hej :)

Od kilku dni podczas smarkania leci mi krew z nosa - ale to tak bardziej jak by z wydzieliną bo nie leci ona ciurkiem..
Ogólnie miewam problemy z katarem bo mam przypchany nos, jakiś czas temu miałam płukane zatoki. Niestety raz ominęła mnie wizyta i idąc później po skierowanie go nie dostałam. Nie jest to bardzo uciążliwe chyba że jestem chora i kos faktycznie jest zapchany że nie mogę oddychać. Ale martwi mnie ta krew, niby nie leci ona tak samoistnie abym musiała tamować ale jednak leci chociaż też nie smarkam nosa co chwilę.. Z drugiej strony sobie myślę że gdyby to była jakaś choroba cięższa to by gorzej leciało. Na pewno mi powiecie że do lekarza ale zanim skierowanie zanim się umówię... Co to Waszym zdaniem może być? Czy ktoś z Was tak miał?

Pozdrawiam :)
napisał/a: Peter 2015-12-30 08:49
Najprawdopodobniej uszkodzona śluzówka wskutek przewlekłego procesu zapalnego. Proponuję co najmniej 3 g wit. C dziennie w dawkach podzielonych (najlepiej 6 tabl po 0,5 grama na dzień co 2 godz.). I tak przez tydzień. Jak nie będzie poprawy, to wtedy do lekarza :).