krwawienie okresowe tydzień po escapelle?

napisał/a: atoba 2014-12-17 10:21
Hej, jak większość dziewczyn w potrzebie przekopałam cały internet w poszukiwaniu jakichś informacji o escapelle i oczywiście zaczęłam denerwować się jeszcze bardziej. Opiszę tutaj moją sytuację i mam nadzieję, że jakoś mi doradzicie/uspokoicie mnie? ;)

5 grudnia przydarzyła nam się z chłopakiem awaria w postaci pękniętej prezerwatywy. Do wytrysku doszło w środku, był to mój 17 dzień cyklu (niestety nie mogę powiedzieć jak długie mam cykle, ale zwykle wahały się między 26-30 dni). Zaraz na drugi dzień pobiegłam po escapelle, które zażyłam 12h po stosunku. Okres powinnam dostać wczoraj/dzisiaj (tj 16-17 grudnia), jednak krwawienie wystąpiło 5 dni po przyjęciu tabletki - 11 grudnia. Przypominało okres, było obfite w pierwsze 4 dni (musiałam używać tamponów), do tego miałam bóle podbrzusza podobne jak przy okresie, nie wspominając o ciągłych zmianach nastroju i robieniu awantur bez powodu ;) (PMS? skutki tabletki?). Krwawienie trwało 5 dni, skończyło sie 15 grudnia. Dzisiaj od rana mam trochę napuchnięty brzuch, znów jak przed okresem i delikatnie mnie pobolewa. Czy to może być oznacza zbliżającej się miesiączki, czy wczorajszego wieczornego obżarstwa? Czy krwawienie, które wystąpiło 5 dni po przyjęciu escapelle mogło być przyspieszoną miesiączką i następna wystąpi dopiero za miesiąc, czy jednak było to tylko zwykłe krwawienie jako skutek uboczny? No i przede wszystkich - jak do tego wszystkiego ma się ew. zaciążenie? Proszę o poradę, bo od czytania pierdół na innych forach aż się włos na głowie jeży.

Pozdrawiam!
napisał/a: Gracee 2014-12-17 19:44
Miesiączka wystąpiła 5 dni wcześniej i tak mogło się zdarzyć w normalnym cyklu nie koniecznie po przyjęciu Escapelle. Cykle +/- 7 dni są w normie. Może Twój cykl od początku miał być krótszy niż zazwyczaj i dlatego krwawienie przyszło wcześniej. A że brałaś Escapelle to teraz się martwisz i wydaje mi się, że niepotrzebnie.