Krwawienie odbytnicze, krwawienie przy oddawaniu stolca

napisał/a: Oldża^^ 2009-12-28 13:04
Hej.. Czytam o Waszych problemach i oczy wychodzą mi na wierzch.. Mam 17 lat i podobny problem. Od około 10 dni mam krwawienie odbytnicze. Czasem boli mnie prawa strona w okolicach wyzej nic jajnik i pulsuje w stronę nerki albo w stronę zołądka. Krawawienie NIe jest duze bo zauwazyłam je tylko na papierze, najgorsze są bóle przy oddawaniu stolca! JEst to straszny ból.. Mam wrazenie jakby stolec był twardy, tak jak kamien.. Po załatwieniu..ból jest taki sam i przechodzi po 3 minutach. Jestem po przebytej operacji wyrostka. (zapalenie otrzewnej i rozlany wyrostek) + zakazenie.. Przezyłam horror, mam dosc szpitali! Proszę o pomoc.. moze cos z apteki! NIe poddam się juz zadnym badaniom! Mam dość!
Pozdrawiam
napisał/a: Zbyśo 2010-01-01 22:52
mogłeś połknać jakąś istrą rzecz przez pryzpadek, kawalek szkla który moglby uszkodzic jelito grube, lub jakąś ość
napisał/a: Kasieniek84 2010-01-02 10:13
Myślę że powinniście się udać do lekarza i zdiagnozować skąd się bierze krew, tego typu problemy żadko kiedy ustępują same. A jeśli się pojawia krew, nie ważne, czy jest jej nie wiele czy wiecej ale zawsze oznacza to że cos jest nie tak bo nie powinno jej być. Być może są to hemoroidy, guzki wewnątrz a w póżniejszych fazach ba zewnątrz odbytu i one mogą krwawić, podczas wysiłku w toalecie lub czasem nawet bez wysiłku. Jest to dość indywidualne i u każdego może być nieco inaczej. Krwawienia to też może być szczelina odbytu czyli pęknięcie. Ale to są gdybania i tylko lekarz, najlepiej proktolog bo on jest specjalistą od odbytu i jelita grubego lub ewentualnie chirurg może powiedzieć skąd problem i podejmie odpowiednie leczenie. Proszę Was nie bagatelizujcie tego bo wbrew pozorom, odbyt jest bardzo delikatną częścią ciała, a jeśli coś się dzieje to nie goi się łatwo ponieważ jest tam pełno różnych bakterii itd. Pamiętajcie że jakiekolwiek krwiawienia nie są prawidłowe a nie leczone w porę guzki o ile takie macie nie znikna tyko moga się powiekszać i wychodzić na wierzch, czasem problem niknie i się trochę wchłaniają ale potem się pojawiają. Piszę akurat o guzkach bo sama je miałam, ale być może są to inne rzeczy ale jak mówie tlyo lekarz może ocenić. Wiem jedno że tych spraw nie wolno zaniedbać bo ja kiedyś zaniedbałam i męczyłam się długo ale na szczeście już mam z tym porządek. Nie pisałam tego by straszyć bo na forum niektórzy się bulwersują czasem jak się mało miłe rzeczy pisze, ale po to jest to tu by doradzić i namówić do wizyty u lekarza. TO się wydaje wstydliwe może ale to problem wielu ludzi i chodząc do lekarza można się przekonać że wielu innych też ma problem i potem człowiek przestaje się wstydzić. Pozdrawiam
napisał/a: avi87 2010-01-14 11:38
WItam..
Nie bede oryginalna i napisze iz mam podobny problem.. czyli krwawienie z odbytu przy oddawaniu stolca.. tylko ze ja u siebie wypatrzylam (za pomoca lusterka) iz czesto peka mi "wejscie" do odbytu, na sciance zaraz na samym poczatku mam peknieta skore z ktorej leci krew.. no moze nie leci bo to brzmi przerazajaco, po prostu wyglada to tak jak bym sie co jakis czas tam kaleczyla brzydko piszac kałem;/.. czym to moze byc spowodowane.. krew czasem jest, a sa dni ze moge sie normalnei zalatwic..
oczywiscie bol wystepuje ale to chyba normalne skoro oddajac stolec, ociera sie on o ta rane dochodzi do kontaktu.. moje pytanie brzmi czy mozna to jakos zalagodzic..

i czy np. takie problemy mogly powstac od stosunku analnego na "sucho"?

pozdrawiam Wszystkich
napisał/a: ostry1315 2010-02-01 13:38
witam od jakiegos dluzszego czasu podczas oddawania stolca wystepuje u mnie krwawienie tak jak inni niczego nie bylem swiadomy jak nie ujrzalem tego na papierze jeszcze jakies 2 -3 miesiace temu wystepowalo to u mnie przez ok tydz i spokoj na jakies 2 tyg a tera ciagle mam to od ok 2 -3 tyg dodatkowo dochodzi do bolu podczas wyprozniania sie co to moze znaczyc i czym to leczyc?
nie wiem czy to ma zwiazek ale od miesiaca mieszkam w innej miejscowosci i ciagle sie stresuje znalezieniem nowej pracy
napisał/a: monisia241 2010-03-17 16:32
Witam:) od ostatniej niedzieli zauważyłam że przy oddawaniu stolca krwawię:( nic mi się więcej nie dzieje tylko to:( martwię się i nie chciała bym iść z tym problemem do doktora... jak można to wyleczyć bez wizyty u lekarza?? bardzo proszę o radę
napisał/a: aga172 2010-03-18 12:51
Przebadaj kal na obecnosc lambli,pasozytow.Ja to mam i tez krwawie.Mozna miec biegunke lub zaparcia,puszczac baki.Pasozyty niszca organizm,zyja w ukladzie pokarmowym,jelitach.Najlepiej oddac probki kalu z 3 roznych dni dla 100% pewnosci bo w jednej probce moze ich nie byc.Z tego co wiem to najlepiej mozna je wykryc kiedy sie rozmnazaja i sa jaja.Przy lambliach moga byc tez zmiany skorne.Ja mialam okropna twarz.Ja mialam bol w lewym boku 1 raz w 2004 roku.Jak to sie raz ma to nielatwo sie pozbyc.Mozna miec anemie.Ja mam juz 8 lat.podobno 80% ludzi ma pasozyty co nie oznacza ze sa flejtuchami i brudasami.Pasozyty sa w miesie,jedzeniu nawet wodzie.
napisał/a: ejty 2010-03-19 10:46
Witam
Od 2.5 miesięcy mam krwawienie z odbyt zanim zrobiłem kolonoskopię to trochę czopków na hemoriody wcisnąłem.Mój przypadek jest trochę inny niż wszyscy opisują , ja nie mam latających biegunek mam raz lekki stolec raz nie mogę się wypróżnić jakieś zatwardzenie.Kiedyś miałem 1 kolonoskopię w 2004 r i lekarz wykrył zespól jelita wrażliwego. Dziś już mam 2wynik wrzodziejące zapalenie odbytnicy.Lekarz zapisał mi czopki Salofalk i poczułem dużą ulgę. Ale to nie koniec leczenia boje się że będą nawroty choroby i nie bardzo wiem jak z tym żyć. Proszę o wszelkie rady
napisał/a: ejty 2010-03-19 10:54
monisia24 napisal(a):Witam:) od ostatniej niedzieli zauważyłam że przy oddawaniu stolca krwawię:( nic mi się więcej nie dzieje tylko to:( martwię się i nie chciała bym iść z tym problemem do doktora... jak można to wyleczyć bez wizyty u lekarza?? bardzo proszę o radę

hejka moja rada nie kombinuj zasówaj do lekarza rodzinnego a potem do gastrologa.Nic ci nie pomoże leczenie swoimi sposobami musisz mieć konkretną diagnozę!!!! bo przyczyn może być bardzo duzo
napisał/a: Diablicka 2010-03-19 18:16
Witam. Dodam, że ja mam podobny problem, byłam u lekarza, zbadał mnie dokładnie i poczuł niewielki zgrubienie od strony pleców wiadomo gdzie. Powiedział, że to pewnie żylaki, bo musiałam od zatrucia, które miałam wcześniej i miałam też problemy z normalnym wypróżnianiem się, a jak zaczęłam się normalnie załatwiać to była krew, kazał mi brać Phebodię. Ile czasu trwa leczenie tym lekarstwem? Lekarz mi tylko odparł, że mam przestać brać jak przestanie mi krew płynąć, do tego krew na papierze mam tylko przy wypróżnianiu się, do tego, może to od lekarstwa, swędzi mnie tam w środku, właśnie w tamtym miejscu, co lekarz wyczuł to zgrubienie, ale też mnie troszkę niepokoi, że wydalam coś jakby skrzepy krwi...ale jak dla mnie to to wygląda raczej jak resztki nie strawionego jedzenia. Zobaczę co będzie jak dłużej będę na tym lekarstwie czy mi przejdzie czy nie, jak coś to mam się potem zgłosić do niego i powie mi co dalej. Mam nadzieję, że to tylko żylaki i nic więcej, ale zauważyłam, że już po wypróżnianiu się nie czuję tzw. korka tam na dole, więc może ten lek naprawdę pomaga.
napisał/a: oyasuminasai 2010-07-15 12:45
Witam!
Jakiś czas temu zauważyłam u siebie krwawienie przy oddawaniu stolca. Dodatkowo przy załatwianiu się występuje też silny ból tychże okolic. Nie wiem czy to ważne, i czy ma z tym coś wspólnego, ale niedawno przeszłam na wegearianizm. Czy zmiana diety mogła wpłynąć na moje dolegliwości? Co powinnam zrobić?
napisał/a: xuxus 2010-07-19 09:35
ale czy to jest krew w stolcu i jak wygląda stolec czy to jest krew w odbycie?