Krwawiące i ropiejące rany

napisał/a: maria19841 2011-01-02 21:14
Mój facet, który aktualnie mieszka w innym mieście skarży się na to, że od trzech miesięcy ma ropiejące rany pod pachami, a od kilku dni nad kolanem wielką ranę. Z początku był to taki pryszcz, ale pękł boleśnie i aż mu się spodnie zakrwawiły. Ledwo może chodzić. Ostatnio mieliśmy dużo stresów...podejrzewano u mnie raka. Może to przez to? To może jakaś choroba skóry, ale niepokoi mnie ta krew i ropa.
napisał/a: augustyn888 2011-01-03 08:43
maria1984 napisal(a):Mój facet, który aktualnie mieszka w innym mieście skarży się na to, że od trzech miesięcy ma ropiejące rany pod pachami, a od kilku dni nad kolanem wielką ranę. Z początku był to taki pryszcz, ale pękł boleśnie i aż mu się spodnie zakrwawiły. Ledwo może chodzić. Ostatnio mieliśmy dużo stresów...podejrzewano u mnie raka. Może to przez to? To może jakaś choroba skóry, ale niepokoi mnie ta krew i ropa.


Na pewno nie jest to choroba wywołana stresem i dlaczego Ten Pan czeka tak długo by udać się do lekarza,najlepiej dermatologa.Taki przypadek można by zaliczyć do "ropni mnogich pach".Jest to choroba wywołana przez gronkowce.Leczenie jest miejscowe z zastosowaniem maści z ichtiolem,antybiotyków lub tez retinoidów.W cięższych przypadkach stosuje się leczenie operacyjne.
Można by też myśleć o chorobie Haileya-Haileya,ale bardziej wygląda to na ropnie mnogie pach.
Jednak najlepiej zdiagnozuje to specjalista do którego ten Pan powinien jak najszybciej się udać.