krwawiace dziasla

napisał/a: blackmist 2008-09-03 17:52
Prosze o pomoc poniewaz juz nie wiem jak sobie radzic z problemem, ktory mnie dotkna. Od kilku lat krwawia mi dziasla, glownie przy szczotkowaniu zebow, ale czasami rowniez podczas jedzenia. Bylam u stomatologa i ten poradzil mi wyczyszczenie dziasel, i temu tez sie poddalam. Niestety juz po krotkim czasie krwawienie powrocilo, mimo ze uzywalam rowniez pasty i plynu do plukania , ktory zalecil mi dentysta. Dodatkowym problemem jest nieprzyjemny zapach z ust, ktory najwyrazniej wiaze sie z krwawiacymi dziaslami. Naprawde dbam o higiene jamy ustnej (myje zeby po KAZDYM posilku, uzywam dobrych plynow do pluknia oraz nici dentystycznej, probowalam tez z cynkiem organicznym ale ten niewiele pomogl) i juz nie wiem co robic. Bardzo prosze o porade gdzie najlepiej sie udac , o jakie zabiegi pytac i jakich srodkow uzywac. Z gory dziekuje.
napisał/a: DobryDent 2008-09-03 19:48
Jeżeli to faktycznie nie jest kwestią higieny to zrób badania krwi i udaj się do periodontologa. Moze byc przyczyna ogólna, czyli jakas inna choroba w organizmie, mozliwosci jest bardzo wiele
napisał/a: spartek 2008-09-10 10:07
ja też długo walczyłam z krwawiącymi dziąsłami ...
pomimo że higiena zachowana podobnie jak u Ciebie ...
nie wiem czy można po nazwie produktu, ale u mnie pomógł zestaw: Lacalut activ pasta + płyn, ale koniecznie activ nie jakieś tam white czy inne ...
napisał/a: blackmist 2008-09-10 20:17
dzieki za porade, na pewno skorzystam:)
napisał/a: Wenus7 2008-09-17 18:59
Jeśli mogę coś dodać - Lacalut to bardzo dobra pasta, ale !!! nie powinno jej się używać dłużej niż 2 tyg, bo zawiera dość agresywnie działającą chlorheksydynę, która może powodować wiele skutków ubocznych, tj. przebarwienia zębów i języka, zaburzenia smaku, nadkażennia, a nawet grzybice.
Oczywiście można temu zapobiec Wystarczy robić przerwy w stosowaniu, albo spróbować innej rewelacyjnej pasty i płynu. Jest to Meridol. Polecam, stosuje go już długo, teraz w zasadzie profilaktycznie, bo problemy z dziąsłami odeszły w zapomnienie.
Nie zawiera chlorheksydyny, ale jest równie skuteczny. Najwaazniejsze, że można go stosować bez obawy, bo nie wywołuje skutkow ubocznych.
Do tego zapobiega również próchnicy, bo zawiera aminofluorek - ten sam, który występuje w dobrze znanych pastach Elmex (też używam - na zmianę, hi hi)
pozdrawiam Wszystkich dbających o ząbki
napisał/a: klapouszek2 2008-09-17 23:30
a ja na krwawienia z dziąseł polecę koncentrat pasty - Ajonę. Mała tubka to chyba 6ml, cena cos w granicach 3 zl, starczy na długo bo wystarczy wziąć tyle co łepek od zapałki na szczoteczkę a efekt powinien byc widoczny już po paru myciach. Naprawde warto spróbowac. Można też łykać rutinoscorbin lub cerutin na uszczelnienie naczyń do tego w chłodne dni też jako profilaktyka przed przeziębieniem będzie ;) Można też spróbować tabletek do ssania Dentovit - szczególnie mogą sie przydać po posiłku gdy nie ma możliwości żeby umyć zęby.