KRWAWIĄCE DZIĄSŁA

napisał/a: lussi3 2010-07-30 13:59
witam jaką paste do mycia zębów polecacie dla krwawiących dziąseł????
napisał/a: m1973 2010-07-30 14:38
Mnie zawsze pomaga Lacalut activ :)
napisał/a: piotrosiama 2010-07-30 14:39
Witam !
Ja bym rozpoczęła od oczyszczenia zębów z kamienia a potem mogą być pasty Lacalut czy Elmex. Z domowych środków : korzeń tataraka rozciąć i miąższem smarować dziąsła.
Pozdrawiam
napisał/a: Magic Dental Studio 2010-09-01 16:44
Lacalut i Elmex to pasty, które z pewnością powinny ci pomoc. No chyba, że już długo trwa i twoje dziąsła są chore. Wtedy najlepiej wybrać się do dentysty.
napisał/a: lussi3 2010-09-26 17:46
Niestety żadna z polecanych przez was past nie pomogła:(((
Wiem,że musze udać się do stomatologa i tu mam pytanie jak to leczyć ?
Na co się "nastawić" podczas wizyty bo dla mnie to nic miłego???
napisał/a: wikam2 2010-09-27 11:54
Lussi moja kuzynka tak jak napisała piotrosiama najpierw zaczyna od czyszczenia kamienia. Teściowa też. No a potem mają spokój.
napisał/a: beti_b 2010-11-18 17:27
Na krwawiące dziąsła polecam pastę: parodontax lub lacalut active, a do płukania jamy ustnej płyn: meridol lub eludril. Choć w moim przypadku, nie pomogło ani usunięcie kamienia, ani zmiana pasty na kolejną do tego celu przeznaczoną, ani zmiana szczoteczki do zębów. Było coraz gorzej. Wypróbowałam wszystko co tylko dostępne na rynku, zasięgałam porady stomatologa, który stwierdził, że na to nie ma skutecznego lekarstwa. Doustnie stosowałam witaminy, aż w końcu zakupiłam elektryczną szczoteczkę do zębów, która zamoistnie bez mojego większego wysiłku czyści moje zęby. Krwawienia ustały, bo nie zdarza się sytuacja, żebym mocniej przycisnęła szczoteczkę i odnowiła się ranka na dziąśle itp. Jest coraz lepiej, bardzo się z tego faktu cieszę, bo w końcu znalzłam na mój problem sposób po 2-3 latach zmagania się z nim. Obecnie stosuję parodontax, meridol i elektryczną szczoteczkę!!! Polecam
napisał/a: albusdent 2016-04-25 12:52
Zmiana pasty, na taką do problematycznych dziąseł to nie wszystko!
Przy krwawiących dziąsłach na pewno należy zmienić szczoteczkę na miękką.
Krwawiące dziąsła to też oznaka zapalenia dziąseł, która w zaawansowanych sytuacjach może przejść w paradontozę. Ta prowadzi do odsłaniania szyjek zębowych, chwiejności zębów, a nawet do ich wypadania.
Niestety to też czasem objaw różnych chorób, niezwiązanych z zębami. Mówimy tu o cukrzycy, anemii, niedoborze witaminy K i C, chorej wątrobie. Może być skutkiem ubocznym stosowania leków na nadciśnienie tętnicze, astmę, alergie, tabletek hormonalnych.

Ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości, należy jak najszybciej udać się do stomatologa lub do lekarza konkretnej specjalizacji.