Krwawa i gęsta wydzielina w nosie i w gardle o poranku

napisał/a: szparka2 2012-07-14 12:31
Witam,
Gdy wstaję rano to czuję w gardle i w nosie wydzielinę. Zazwyczaj chrząkam i wypluwam tą wydzielinę ponieważ nie mogę jej wysmarkać, jest zbyt gęsta. Wiem, że to obleśne ale nie mam innego wyjścia a zaraz potem i tak myję dokładnie jamę ustną i zęby. Od około 2 tygodni zauważyłem, że w wydzielinie pojawia się czasami krew, która jest również bardzo gęsta. Natomiast dziś rano tej krwi było dość dużo a na dodatek była czarna. Prawdopodobnie musiała gdzieś tam w komorach nosowych chwilę przebywać? Dodatkowo wszystkiemu towarzyszy niezbyt miły zapach. Proszę o pomoc i rady :)
napisał/a: karolkac 2012-07-14 22:58
Objawy wskazuję na zapalenie zatok. Proponował bym pierw wykonanie rozmazu z tej wydzieliny to da większą pewność, dla udrożnienia między czasie polecam sinupred. Aby wykonac pełną diagnostykę warto wybrać się do laryngologa który ma endoskop aby mogl ocenić czy nie masz przypadkiem zmian w nosie oraz obejrzal gardło. Czy mniewasz bóle głowy ??
napisał/a: szparka2 2012-07-15 02:14
Bóle głowy zdarzają się bardzo rzadko.
Zapomniałem jeszcze napisać, że prawa dziurka w nosie jest jakby cały czas przytkana. Trwa to już wiele miesięcy. Nawet po wysmarkaniu się powietrze ma problem z przedostaniem się. Natomiast lewa jest w porządku.
napisał/a: karolkac 2012-07-15 13:04
Tak wiec to moze potwierdzac to co wczesniej pisalem. wymagana jest diagnostyka zmian w nosie przez endoskop mozesz miec skrzywienie przegrody nosowej typu kolec badz polip, powoduje to zle napowietrzanie zatok i zaleganie widzieliny ktora tworzy infekcje. Wiec wybierz sie do laryngologa ktory ma endoskop. dla oceny. Doraznie napewno bym zrobil wymaz z nosa. dodatkowo sinupred ktore rozrzadza wydzieline a na zatkany noas aby go chodz troche udroznic avamys.. TO jest zaznaczam dorazne. Najwazniejsza diagnostyka endoskopowa i wymaz z wydzieliny. nie daj sobie w takim wypadku serwowac na oslep antybiotykow bo to mija sie z celem i moze pomoc chwilowo badz wcale
napisał/a: pscolek 2014-02-20 11:09
Witam,
wiem, że minęło sporo czasu od Twojego wpisu, ale napiszesz jak sobie poradziłeś z tą wydzieliną??
ja codziennie rano przechodzę przez ten sam horror kaslania, chrzakania :( ta wydzielina jest paskudna :( ale nie pachnie wcale jest gęsta z krwią mam tak doslownie od kilku dni :(
Dzięki za odpowiedź
pozdrawiam