Krtań / przełyk - dziwne uczucie...

napisał/a: jankot 2014-05-30 09:37
Witam.

Mam 29 lat. Przez ponad 5 lat paliłem papierosy (rzuciłem ok 5 lat temu), obecnie raz w tygodniu palę marihuanę z tytoniem (z filtrem) i spożywam spore ilości alkoholu w weekendy (z 5 piw x 2). Mam dietę w miarę umiarkowaną: jadam niezdrowe rzeczy, ale nie w wielkich ilościach, nie stronię też od warzyw. Uprawiam regularnie sport i mam niezłą kondycję.

Z natury mam dość grubą szyję.

Od niepamiętnych czasów zdarzają mi się okresy nocnego suszenia i spowodowanego tym kaszlu. Zwłaszcza nad ranem, w konsekwencji czego rano nie mogę czasem spać na plecach.

Parę lat temu miewałem uczucie czegoś w gardl (szyi?) pomiędzy grdyką i brodą, ale laryngolodzy nic nigdy nie znaleźli.

Od dawno miewam żółty osad /nalot na języku, który usuwam myjąc zęby.

Ok. rok temu miałem dziwny posmak w buzi i po gastroskopii i stwierdzano delikatne podrażnienie refluksowe. Po braniu jakiegoś leku przeszło mi.

Ostatnio mam dziwne uczucie pod grdyką, nad obojczykiem. Jest nie miłe i wywołuje u mnie nie pokój.
Jednego dnia jest obecne, następnego znika. Nie mam problemów oddychaniem, przełykanie, nie mam guzków, nie pluję krwią, nie mam napadów kaszlu.
Apetyt w normie.

Chrypę miewam delikatną, ale nie cały czas. Wczoraj miałem metaliczny posmak, ale tak jakby w gardle, a nie w buzi. Miewam uczucie jakby delikatnego drętwienia języka. Miewam zgagi.

Laryngolog nie stwierdził zupełnie nic choćby odrobinę niepokojącego.

Ale to uczucie mam choćby teraz i jest naprawdę trudne do zignorowania.

Czy to może być rak przełyku? Rak pod-głośni? Refluks?

Jakie badania powinienem zrobić, żeby wykluczyć najgorsze i zapobiec rozwijaniu się tego, czymkolwiek to jest?

Czy może to mieć jakiś związek z boreliozą lub tężyczką na które badania, z przyczyn zupełnie niezależnych od tego, obecnie wykonuję?

Bardzo proszę o radę.

Janek
napisał/a: MIKELA 2014-08-17 07:16
Witam ,zacznij moze od calej morfologi ,ob itd..