Krótsza i skapa miesiączka

napisał/a: Dorota38 2011-08-10 08:23
Zwracam sie z ogromna prośba o porade.Mam 38 lat do czerwca zawsze miałam miesiaczke 4 dni dosyc obfita w lipcu tylko 2dni a teraz w sierpniu 2,5 dnia skapa boli mnie głowa i leko brzuch jak przy miesiaczce normalnie.Nie wiem co sie stało moze to stres i samo wróci wszystko do normy a moze to jest zwiazane z wiekiem.Bardzo chcemy miec dziecko z moim partnere to moje pierwsze by było i bardzo sie martwie czy taka krótka miesiaczka nie stanie sie problemem w zajsciu w ciaze.Boje sie isc do lekarza ale wiem ze to nieuniknione. Prosze o porade bo jestem Przerazona.Bardzo załuje że wczesniej nie zdecydowałam sie na dziecko.
napisał/a: wikam2 2011-08-10 11:33
Ciążę wykluczasz?
napisał/a: Dorota38 2011-08-10 20:50
wikam napisal(a):Ciążę wykluczasz?

To musza byc jakies problemy zdrowotne.Moze jajniki i hormony juz słabiej pracuje jestem przerazona. Bardzo chce miec dziecko.
napisał/a: wikam2 2011-08-10 20:52
Idź do gina niech zbada hormony. Za taki stan rzeczy może odpowiadać prolaktyna czy np. progesteron, który ładnie i szybko uregulujesz ;)
napisał/a: Dorota38 2011-08-11 08:12
wikam napisal(a):Idź do gina niech zbada hormony. Za taki stan rzeczy może odpowiadać prolaktyna czy np. progesteron, który ładnie i szybko uregulujesz ;)


Wjaki sposób uregoluje? Cos mi brakuje jakis witamin ze hormony zle pracuja? Moze ja przesadzam a moze sie zblizam do menopauzy? Wiem ze to chyba troche za wczesnie w moim wieku. Pojde do ginekologa jakie dokładnie mam badania wykonac? Niektórzy ginekolodzy maja zwyczj mówic tego nie trzeba tamtego tez nie trzeba.Modle sie aby wszystko sie urególowało jak bedzie ok nie bede juz zwlekac tylko zachdze w wymarzona ciaże.
napisał/a: wikam2 2011-08-11 11:46
Ureguluje hormony tabletkami. Sam gin powie co zbadać. Myślę progesteron, prolaktynę...
No i ważne potwierdzić owulację. Lekarz powinien Cię poprowadzić.
Tylko, że....równie dobrze u Ciebie wszystko może być ok! Ile Ty się starasz?
napisał/a: Dorota38 2011-08-11 13:01
wikam napisal(a):Ureguluje hormony tabletkami. Sam gin powie co zbadać. Myślę progesteron, prolaktynę...
No i ważne potwierdzić owulację. Lekarz powinien Cię poprowadzić.
Tylko, że....równie dobrze u Ciebie wszystko może być ok! Ile Ty się starasz?

Co znaczy potwierdzic owulacje? Nigdy wczesniej nie planowałam zajsc w ciaze i raczej rzadko współzyje moze to zle wplywa na zdrowie kobiety? Dopiero teraz obudził sie we mnie ten instynk i to az obsesyjny. Jak dugo sie czeka na takie wyniki badan?
napisał/a: Dorota38 2011-08-11 16:41
Dorota38 napisal(a):
wikam napisal(a):Ureguluje hormony tabletkami. Sam gin powie co zbadać. Myślę progesteron, prolaktynę...
No i ważne potwierdzić owulację. Lekarz powinien Cię poprowadzić.
Tylko, że....równie dobrze u Ciebie wszystko może być ok! Ile Ty się starasz?

Co znaczy potwierdzic owulacje? Nigdy wczesniej nie planowałam zajsc w ciaze i raczej rzadko współzyje moze to zle wplywa na zdrowie kobiety? Dopiero teraz obudził sie we mnie ten instynk i to az obsesyjny. Jak sie nazywaja badania ktore maja potwierdzic owulacje?

Ginekolog i tak mi zleci badanie progesteronu i prolaktyny wiec jutro ide na badanie krwi z samego rana. Moze testosteron tez zbadać? Prosze napisac jaki jest prawidłowy poziom tych hormonów to bym sobie porownała. Do ginekologa dopiero na wtorek jestem umówiona.Dzis jakis optymizm we mnie sie pojawił jezdze jak szalona po przychodniach.I poprafił mi sie wyglad twarzy jakos oststnio marnie wygladała. Moze to tylko stres i miesiaczka sama sie unormuje. Wiem ze pozytywne myslenie czyni cuda a stres potrafi znisczyc człowieka.Bardzo Prosze o odpowiedz
napisał/a: wikam2 2011-08-11 19:15
Ale może te badania nie są wcale potrzebne. Powiedz ile się starasz o ciążę.
Badania robimy w konkretnych dniach cyklu.
Nieregularne współzycie może skutkować brakiem trafień w czas płodny.
napisał/a: ~Anonymous 2011-08-11 19:28
Dorota38 napisal(a):Ginekolog i tak mi zleci badanie progesteronu i prolaktyny wiec jutro ide na badanie krwi z samego rana. Moze testosteron tez zbadać? Prosze napisac jaki jest prawidłowy poziom tych hormonów to bym sobie porownała.

normy będziesz miała podane w wyniku.
I tak jak pisze Wikam, hormony powinnaś zrobić w odpowiednich dniach cyklu.
Progesteron najlepiej ok. 7-8 dni po owulacji, prolaktyna na czczo, LH i FSH w 3-4 dniu cyklu, testosteron możesz zrobić razem z LH i FSH, no i TSH (tarczyca).
Dorota38 napisal(a):Co znaczy potwierdzic owulacje?

owulację potwierdza ginekolog za pomocą monitoringu USG. W zależności od długości cyklu, ginekolog ustala kolejno dni kiedy masz się stawić na monitoring (pierwsze USG jest jeszcze podczas trwania krwawienia-standard, nie ma czym się stresować pomimo tego, iż nie należy to do przyjemnych rzeczy). Podczas badania sprawdza rozwój pęcherzyków i potwierdza pęknięcie pęcherzyka (pęcherzyków) dominującego.
Na menopauzę chyba za wcześnie, a hormony ureguluję (jeżeli masz coś nie tak) tabletkami zawierającymi właśnie hormony.
napisał/a: Dorota38 2011-08-12 14:01
JeSSica007 napisal(a):
Dorota38 napisal(a):Ginekolog i tak mi zleci badanie progesteronu i prolaktyny wiec jutro ide na badanie krwi z samego rana. Moze testosteron tez zbadać? Prosze napisac jaki jest prawidłowy poziom tych hormonów to bym sobie porownała.

normy będziesz miała podane w wyniku.
I tak jak pisze Wikam, hormony powinnaś zrobić w odpowiednich dniach cyklu.
Progesteron najlepiej ok. 7-8 dni po owulacji, prolaktyna na czczo, LH i FSH w 3-4 dniu cyklu, testosteron możesz zrobić razem z LH i FSH, no i TSH (tarczyca).
Dorota38 napisal(a):Co znaczy potwierdzic owulacje?

owulację potwierdza ginekolog za pomocą monitoringu USG. W zależności od długości cyklu, ginekolog ustala kolejno dni kiedy masz się stawić na monitoring (pierwsze USG jest jeszcze podczas trwania krwawienia-standard, nie ma czym się stresować pomimo tego, iż nie należy to do przyjemnych rzeczy). Podczas badania sprawdza rozwój pęcherzyków i potwierdza pęknięcie pęcherzyka (pęcherzyków) dominującego.
Na menopauzę chyba za wcześnie, a hormony ureguluję (jeżeli masz coś nie tak) tabletkami zawierającymi właśnie hormony.

Bardzo dziekuje za porady wyjezdzam na kilka dni . Po wizycie u ginekologa i zrobieniu badan napisze czy moje obawy były przesadzone. jeszcze raz bardzo dziekuje.
napisał/a: Dorota38 2011-08-21 16:10
Dorota38 napisal(a):
JeSSica007 napisal(a):
Dorota38 napisal(a):Ginekolog i tak mi zleci badanie progesteronu i prolaktyny wiec jutro ide na badanie krwi z samego rana. Moze testosteron tez zbadać? Prosze napisac jaki jest prawidłowy poziom tych hormonów to bym sobie porownała.

normy będziesz miała podane w wyniku.
I tak jak pisze Wikam, hormony powinnaś zrobić w odpowiednich dniach cyklu.
Progesteron najlepiej ok. 7-8 dni po owulacji, prolaktyna na czczo, LH i FSH w 3-4 dniu cyklu, testosteron możesz zrobić razem z LH i FSH, no i TSH (tarczyca).
Dorota38 napisal(a):Co znaczy potwierdzic owulacje?

owulację potwierdza ginekolog za pomocą monitoringu USG. W zależności od długości cyklu, ginekolog ustala kolejno dni kiedy masz się stawić na monitoring (pierwsze USG jest jeszcze podczas trwania krwawienia-standard, nie ma czym się stresować pomimo tego, iż nie należy to do przyjemnych rzeczy). Podczas badania sprawdza rozwój pęcherzyków i potwierdza pęknięcie pęcherzyka (pęcherzyków) dominującego.
Na menopauzę chyba za wcześnie, a hormony ureguluję (jeżeli masz coś nie tak) tabletkami zawierającymi właśnie hormony.

Bardzo dziekuje za porady wyjezdzam na kilka dni . Po wizycie u ginekologa i zrobieniu badan napisze czy moje obawy były przesadzone. jeszcze raz bardzo dziekuje.





Witam byłam zrobił mi USG wyszło b.dobrze ,cytologie ze zdenerwowaniem czekam na wynik we Wtorek rano. Zlecił badanie hormonów FSH,Estradiol,Progesteron,Prolaktyna,Testosteron,T3,T4,TSH NA 24-25 SIERPIEN Ja sama jeszcze dodam kwas foliowy i mocz.Mniejsz o to ze to jest płatne bo Ja nie jestem ubezpieczona.P Bardzo sie boje na wyniki cos jest nie tak skoro mam 0 2dni krótsza miesiaczke.Modle sie zeby wszystko sie poukładało w moim organizmie.Moze to smieszna historia ale opowiem. Pochodze z Gornego Slaska i tam znalazłam przez przypadek 3 smoczki w odstepach czasowych , któregos dnia znalazłam zdjecie małego chłopczyka.Teraz jak jestem w Warszawie to niedawno znowu znalazłam smoczek a tydzien wczesniej zdjecie chłopczyka około 10latek.Czyzby to były jakies znaki dla mnie,marzy mi sie SYN ale jak CORECZKA bedzie tez bede Kochac.Mam je wszystkie w szuflacie w pracy sie ze mnie smieja ze trojke dzieci bede miec to by było cudownie.Poki co bede czekac ze zdenerwowaniem na wyniki badan. Pozdrawiam i Dziekuje z Gory za wszystkie porady.