Krótsza i skapa miesiączka

napisał/a: Dorota38 2011-10-08 10:21
djfafa napisal(a):Nie. Poczekaj spokojnie te 6 tygodni.

Witam najwazniejsze ze nie mam choroby hoshimoto.
napisał/a: Dorota38 2011-10-08 11:22
Dorota38 napisal(a):
djfafa napisal(a):Nie. Poczekaj spokojnie te 6 tygodni.

Witam najwazniejsze ze nie mam choroby hoshimoto.

Ginekolog zlecił mi jeszcze kilka waznych badań wyniki sa takie
Amylaza(diastaza)-w moczu117,o norma do 447
CRP-1,5 normado 6,0
GFR -wskaznik przesaczenia powyzej 60 prawidłowy:powyżej 60,0
Kreatynina 0,64 norma 0,50-1,10
Kwas moczowy 4,4 normy 2,4-5,7
Mocznik 22,1 normy 10,0-45,0
Antygen HBs 0,405 ujemny
OB po 1godz 21 normy 0-15,0 troche podwyzszone w lab.twierdza ze to nic powaznego mozna jeszcze raz badanie za jakis czas zrobic.
Mocz ogólne badanie odczyn kwasny normy 5,50-6,50
Prosze powiedziec czy moje badania są dobre mimo że nie są podwyzszone i mieszcza sie w normach.
napisał/a: Dorota38 2011-10-12 10:17
Witam byłam u endokrynologa kazała brac lek 1,5 tabl dziennie. Ginekolog zalecił czeste współżycie. Przeciwciała mam dobre na pytanie do endo czy moge mieć chorobe Hoshimoto odpowiedz była "może" zbadać tego sie nie da inaczej niz za pomoca TG iTPO. Mam pytanie czy lek który biore EuthyroxN25 jest nie tylko po to aby obnizyc pozio TSH (3,0) taki mam w tej chwili ale i po to by powstrzymać ewentualnie rozwijajaca sie chorobę?Załóżmy że przy USG popełniono błąd to co spowodowało podwyższony poziom TSH (8,0)?
napisał/a: Dorota38 2011-10-12 10:18
Dorota38 napisal(a):Witam byłam u endokrynologa kazała brac lek 1,5 tabl dziennie. Ginekolog zalecił czeste współżycie. Przeciwciała mam dobre na pytanie do endo czy moge mieć chorobe Hoshimoto odpowiedz była "może" zbadać tego sie nie da inaczej niz za pomoca TG iTPO. Mam pytanie czy lek który biore EuthyroxN25 jest nie tylko po to aby obnizyc pozio TSH (3,0) taki mam w tej chwili ale i po to by powstrzymać ewentualnie rozwijajaca sie chorobę?Załóżmy że przy USG popełniono błąd to co spowodowało podwyższony poziom TSH (8,0)?

bardzo prosze o odpowiedz.
napisał/a: wikam2 2011-10-12 11:53
Jka dla mnie to TSH nie ma nic wspólnego z usg. Ja mam TSH 5,5 niedoczynność a Hashimoto nie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-10-12 13:25
Dorota38 napisal(a):Witam byłam u endokrynologa kazała brac lek 1,5 tabl dziennie. Ginekolog zalecił czeste współżycie. Przeciwciała mam dobre na pytanie do endo czy moge mieć chorobe Hoshimoto odpowiedz była "może" zbadać tego sie nie da inaczej niz za pomoca TG iTPO. Mam pytanie czy lek który biore EuthyroxN25 jest nie tylko po to aby obnizyc pozio TSH (3,0) taki mam w tej chwili ale i po to by powstrzymać ewentualnie rozwijajaca sie chorobę?Załóżmy że przy USG popełniono błąd to co spowodowało podwyższony poziom TSH (8,0)?


Nie tyle powstrzymać chorobę co zapobiec jej negatywnych objawom.
Niedoczynność bez podłoża autoimmunologicznego (Hashimoto) to najczęściej spowodowana jest niedoborem jodu.
napisał/a: Dorota38 2011-10-13 08:57
wikam napisal(a):Jka dla mnie to TSH nie ma nic wspólnego z usg. Ja mam TSH 5,5 niedoczynność a Hashimoto nie.

Bardzo dobrze ta choroba Hoshimoto to nic przyjemnego.
napisał/a: Dorota38 2011-10-13 09:10
djfafa napisal(a):
Dorota38 napisal(a):Witam byłam u endokrynologa kazała brac lek 1,5 tabl dziennie. Ginekolog zalecił czeste współżycie. Przeciwciała mam dobre na pytanie do endo czy moge mieć chorobe Hoshimoto odpowiedz była "może" zbadać tego sie nie da inaczej niz za pomoca TG iTPO. Mam pytanie czy lek który biore EuthyroxN25 jest nie tylko po to aby obnizyc pozio TSH (3,0) taki mam w tej chwili ale i po to by powstrzymać ewentualnie rozwijajaca sie chorobę?Załóżmy że przy USG popełniono błąd to co spowodowało podwyższony poziom TSH (8,0)?


Nie tyle powstrzymać chorobę co zapobiec jej negatywnych objawom.
Niedoczynność bez podłoża autoimmunologicznego (Hashimoto) to najczęściej spowodowana jest niedoborem jodu.

Czyli może sie u mnie choroba Hoshimoto rozwinąć ale niekoniecznie musi? Pisze pan o niedoborze jodu jakie badanie krwi by to wykazało jaka jest jego fachowa nazwa? Czy można sobie jakoś pomóc z tym jodem np:używać czesto sól,ryby jem często ale dopiero od niecałego roku wcześniej sporadycznie. jesli mam braki jodu to sie nie zdziwie pochodze z Górnego Śląska tam jest mnóstwo kopalń i jest bardzo zanieczyszczone środowisko.Może powinam wyjężdzac nad Morze tam jodu nie brakuje.Czy w tym leku Euthyrox jest w jego składzie jod?
napisał/a: Dorota38 2011-10-13 09:13
Dorota38 napisal(a):
wikam napisal(a):Jka dla mnie to TSH nie ma nic wspólnego z usg. Ja mam TSH 5,5 niedoczynność a Hashimoto nie.

Bardzo dobrze ta choroba Hoshimoto to nic przyjemnego.

Mam TSH 2,5 a prolaktyna 18 lekarka powiedziała że przy takim TSH mozna zachodzić w ciąże nie wiem czy to dobra rada powinno byc 0,5 -1,00
napisał/a: Dorota38 2011-10-13 12:55
Dorota38 napisal(a):
Dorota38 napisal(a):
wikam napisal(a):Jka dla mnie to TSH nie ma nic wspólnego z usg. Ja mam TSH 5,5 niedoczynność a Hashimoto nie.

Bardzo dobrze ta choroba Hoshimoto to nic przyjemnego.

Mam TSH 2,5 a prolaktyna 18 lekarka powiedziała że przy takim TSH mozna zachodzić w ciąże nie wiem czy to dobra rada powinno byc 0,5 -1,00

Jeszcze mam jedno pytanie jesli ten lek doprowadzi do nadczynności to może być jeszcze wiekszy problem z zajściem w ciaże?
lekarka twierdzi że nic sie nie stanie jak dojdzie do nadczynności od wczoraj biore 1,5 tabletki tylkko czekac jak zaniże norme.Jedynie co moge zrobic to badanie za 2-3tygodnie .Co pani mi radzi?
napisał/a: wikam2 2011-10-13 13:50
Radzę poczytać lekturę nt. spraw tarczycowych i przestać siać panikę. Serio.
napisał/a: Dorota38 2011-10-13 14:41
wikam napisal(a):Radzę poczytać lekturę nt. spraw tarczycowych i przestać siać panikę. Serio.

Dziekuje . Przeczytam i wiecej o nic nie bede juz pytać.