Krótsza i skapa miesiączka

napisał/a: wikam2 2011-09-23 13:25
No jest. Ale specem od endo jest djfafa.
Poproszę aby tu spojrzał :)
napisał/a: Dorota38 2011-09-23 13:38
Dorota38 napisal(a):
Dorota38 napisal(a):
wikam napisal(a):Ale, że to o mnie chodzi z tym fachowcem?
Jak tak no to....spróbujemy :)


Jak pani doradza w tak waznych sprawach to sie jest fachowcem. Koło 14ej bede miec wyiki i napisze zaraz.

Co prawda miesiaczka wróciła mi do normy ale badania i tak zrobiłam. Ginekolog mi kazał wszystkie hormony zbadac miedzy 20 a 23 dniem cyklu nie wiem czy to do konca prawidłowo okres miałam 30sierpnia. podaje wyniki
kwas foliowy 19.2ng/ml zakres referencyjny 3,o-17,0 to chyba dobry wynik.
TSH 8,00 - 0,55-4,78 martwi mnie ten wynik jest za wysoki
T4 10,50 4,50-10,90
T3 1,66 0,6-1,9

Estradiol 127,54 33-196(luteinzujaca)
11-165(folikularna)
146-526(owulacyjna)
FSH 5,68 2,00-13,00(luteinzujaca)
4,00-13(folikularna)
5,oo-22(owulacyjna)
progesteron 13,4 3,34 - 25,56 (lutealna)
0,15-1,40(folikularna)
0,7-1,6 (owulacyjna)
Prolaktyna 26,83 1,39-24,20
Testosteron 46,45 14,00-76,00
napisał/a: Dorota38 2011-09-23 13:43
wikam napisal(a):No jest. Ale specem od endo jest djfafa.
Poproszę aby tu spojrzał :)


Co znaczy no jest? TSH jest mini malnie za wysoki. bardzo prosze nich pani poprosi ta osobe. Wyniki moga byc niewiarygodne bo sa robione w jednym dniu a powinny byc w odpowiednich dniach jak ktos mi wczesniej pisał.Ja posłuchałam Ginekologa kazał wszystko na raz zrobic
napisał/a: wikam2 2011-09-23 14:16
Hormony tarczycowe badamy w obojętnym dniu cyklu.
Wynik minimalnie podniesiony to wynik podniesiony. Ja przy normach jak Ty a wyniku - 5 biorę lek na tarczycę. Powiedziałam - nie znam się ale domniemam, że masz niedoczynność.
Co na nią? Hm...chyba lek a nie jod :) Pisałam do djfafa - odpowie Ci wieczorem.
Prolaktynę masz za wysoką ona wpływa na zajście w ciąże i b. często idzie w parze z tarczycą.
Oczywiście wpływa też na cykle.
Reszta hormonów badana w takich dniach cyklu, że nie bardzo wiem co powiedzieć. Zakladam, ze to faza lutealna. W sumie wyglądają ok.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-09-23 14:49
Taki wynik może oznaczać subkliniczną niedoczynność tarczycy. Ale ponieważ masz dość wysoki poziom hormonów tarczycy, leczyć nikt Cię na to nie będzie. Natomiast takie TSH może wpływać na cykl menstruacyjny i cały okład hormonalny.
Osobiście rozszerzyłbym diagnostykę o przysadkę.
napisał/a: Dorota38 2011-09-23 15:10
wikam napisal(a):Hormony tarczycowe badamy w obojętnym dniu cyklu.
Wynik minimalnie podniesiony to wynik podniesiony. Ja przy normach jak Ty a wyniku - 5 biorę lek na tarczycę. Powiedziałam - nie znam się ale domniemam, że masz niedoczynność.
Co na nią? Hm...chyba lek a nie jod :) Pisałam do djfafa - odpowie Ci wieczorem.
Prolaktynę masz za wysoką ona wpływa na zajście w ciąże i b. często idzie w parze z tarczycą.
Oczywiście wpływa też na cykle.
Reszta hormonów badana w takich dniach cyklu, że nie bardzo wiem co powiedzieć. Zakladam, ze to faza lutealna. W sumie wyglądają ok.

Niedoczynnosc Tarczycy oznacza ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze,zrobie te badania jeszcze raz .
napisał/a: Dorota38 2011-09-23 15:13
djfafa napisal(a):Taki wynik może oznaczać subkliniczną niedoczynność tarczycy. Ale ponieważ masz dość wysoki poziom hormonów tarczycy, leczyć nikt Cię na to nie będzie. Natomiast takie TSH może wpływać na cykl menstruacyjny i cały okład hormonalny.
Osobiście rozszerzyłbym diagnostykę o przysadkę.

Co znaczy ze nikt mnie na to leczyc nie bedzie. To znaczy ze moge miec przez to problemy z zajsciem w ciaze i utrzymaniem ciazy?
napisał/a: wikam2 2011-09-23 15:16
djfafa napisal(a):Taki wynik może oznaczać subkliniczną niedoczynność tarczycy. Ale ponieważ masz dość wysoki poziom hormonów tarczycy, leczyć nikt Cię na to nie będzie. Natomiast takie TSH może wpływać na cykl menstruacyjny i cały okład hormonalny.
Osobiście rozszerzyłbym diagnostykę o przysadkę.


No to nie wiem już nic :P
To ja co mam?
Mnie leczą bo mam ft3 wysokie?
napisał/a: Dorota38 2011-09-23 16:19
wikam napisal(a):
djfafa napisal(a):Taki wynik może oznaczać subkliniczną niedoczynność tarczycy. Ale ponieważ masz dość wysoki poziom hormonów tarczycy, leczyć nikt Cię na to nie będzie. Natomiast takie TSH może wpływać na cykl menstruacyjny i cały okład hormonalny.
Osobiście rozszerzyłbym diagnostykę o przysadkę.


No to nie wiem już nic :P
To ja co mam?
Mnie leczą bo mam ft3 wysokie?

Ja mam nadzieje ze zajde w ciaze i urodze wymarzone dziecko jutro ide do ginekologa da skierowanie do endokrynologa. Nie wiem co ma znaczyc twierdzenie fafa ze nikt mnie nie bedzie leczył bo mam niedoczynnosc tarczycy wylecze to lekami.Znam kobiety co lekarz im powiedział pani jest bezpłodna a urodziła troje dzieci. Wyniki wynikami a organizm sam soba kieruje.Badania zrobie jeszcze raz w pazdzierniku. jak wczesniej pisałam ze mam problemy z miesiaczka to w siepniu wróciła do normy była obfita i długa
napisał/a: ~Anonymous 2011-09-23 16:32
Dorota38 na pewno żaden lekarz nie powiedział tym kobietom, że są bezpłodne. Przeczytaj znaczenie tego słowa i kiedy się mówi o bezpłodności. Uwierz, że jeżeli kobieta byłaby bezpłodna- nie miałaby dzieci.
Niepłodna- to już inna bajka...
życzę powodzenia w staraniach.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-09-23 17:18
Napisałem może oznaczać i nie że masz niedoczynność tarczycy tylko subkliniczną niedoczynność a to dwie różne choroby, zupełnie inaczej leczone. Przy subklinicznej niedoczynności leczy się wtedy kiedy mimo prawidłowego poziomu hormonów tarczycy objawy są typowe dla niedoczynności, czy tak jest u Ciebie nie wiem, lekarz ma Twoją kartę przed oczami wiec oceni. Podanie hormonów tarczycy przy takim ich wysokim poziomie jest trochę ryzykowne i wg mnie niewielu lekarzy na to się zdecyduje.
Ja bym rozsrzerzył diagnstykę albo w kierunku chorób autoimmunologicznych albo zlecił TK przysadki, a najlepiej jedno i drugie. Oczywiście możliwy jest też błąd laboratorium dlatego może lekarz po prostu zlecić ponownie badania.
napisał/a: Dorota38 2011-09-23 20:05
djfafa napisal(a):Napisałem może oznaczać i nie że masz niedoczynność tarczycy tylko subkliniczną niedoczynność a to dwie różne choroby, zupełnie inaczej leczone. Przy subklinicznej niedoczynności leczy się wtedy kiedy mimo prawidłowego poziomu hormonów tarczycy objawy są typowe dla niedoczynności, czy tak jest u Ciebie nie wiem, lekarz ma Twoją kartę przed oczami wiec oceni. Podanie hormonów tarczycy przy takim ich wysokim poziomie jest trochę ryzykowne i wg mnie niewielu lekarzy na to się zdecyduje.
Ja bym rozsrzerzył diagnstykę albo w kierunku chorób autoimmunologicznych albo zlecił TK przysadki, a najlepiej jedno i drugie. Oczywiście możliwy jest też błąd laboratorium dlatego może lekarz po prostu zlecić ponownie badania.

Czy alkohol mógł podwyzszyc lub obnizyc poziom hormonów badania robiłam 22 wrzesnia a 20 byłam na urodzinach i troche wypiłam 4 piwa.
.Co znaczy subkliniczna nadczynnosc czy moge miec problemy w zajsciu w ciaże?