Krótkowzroczność w jednym oku

napisał/a: Łoś 2016-12-18 00:23
Witajcie,

moje prawe oko widzi świetnie, a lewe ma tendencje krótkowzroczne. Zauważyłem jednak, że kiedy zasłonię prawe oko i patrzę lewym okiem w dal, to mój wzrok jest ZNACZNIE lepszy, kiedy przysłonię część lewego oka (i patrzę w sumie połową oka) np. dłonią, obojętnie z której strony. Kiedy obraz znajduje się tuż obok przysłoniętej części, oddalony obiekt się wyostrza. Z czego to wynika i czy to naprawdę krótkowzroczność czy może jakaś inna przyczyna? Nigdy nie nosiłem okularów ani soczewek i mam nadzieję, że nigdy nie będzie takiej potrzeby.
napisał/a: Vattier 2016-12-18 03:45
Może być to krótkowzroczność, ale przecież nie przeprowadzi się badania okulistycznego przez internet.
napisał/a: Łoś 2016-12-18 12:19
Vattier napisal(a):Może być to krótkowzroczność, ale przecież nie przeprowadzi się badania okulistycznego przez internet.

Dlaczego panuje takie przekonanie, że zawsze trzeba "iść do lekarza i przebadać"? Lekarze stawiają bardzo często błędne diagnozy, bo badają byle jak i brakuje im wiedzy nawet w swoich wąskich dziedzinach lub po prostu im się nie chce.

Z tego co mi wiadomo, przy krótkowzroczności nie ma czegoś takiego jak ostre widzenie przy przysłonięciu oka. Po co mi więc badanie? Żeby mi lekarz przypisał coś, czego nie mam i może mam zacząć nosić okulary, kiedy w rzeczywistości prawdopodobnie ich nie potrzebuję? 90% moich kontaktów z lekarzami kończy się frustracją i tym, że i tak muszę sam szukać. Wyleczyłem w ten sposób swoje wszystkie dolegliwości, kiedy lekarze namawiali na branie prochów, zabiegi itd. Dlatego unikam konowałów jak ognia.

Doczytałem, że jest coś takiego jak "leniwe oko".
napisał/a: Vattier 2016-12-18 17:50
napisal(a):Dlaczego panuje takie przekonanie, że zawsze trzeba "iść do lekarza i przebadać"?
Bo nikt przez internet nie zbada Ci ostrości wzroku? Do tego potrzeba szkieł testowych i porażenia akomodacji. Przez internet nikt Ci również nie wybada czy masz zeza (nie musi być ewidentnie widoczny), a to może być przyczyną leniwego oka. Jest dla mnie niepojęte, dlaczego ktoś, kto ma problem z ostrością wzroku, szuka pomocy w necie.

napisal(a):Lekarze stawiają bardzo często błędne diagnozy
Lekarze to tylko ludzie. W każdym zawodzie znajdą się czarne owce.

napisal(a):badają byle jak i brakuje im wiedzy nawet w swoich wąskich dziedzinach lub po prostu im się nie chce.
Idź do takiego lekarza, który nie bada byle jak i któremu się chce. Zbierz wywiad.

napisal(a):Dlatego unikam konowałów jak ognia.
Właśnie z jednym rozmawiasz. Dlaczego miałbyś przedkładać opinię osoby w internecie, która nawet Ciebie nie widzi nad opinię lekarza, który może Cię zbadać? Czego tutaj szukasz?

Jak dla mnie temat do zamknięcia.