krosty na głowie

napisał/a: MajkaPe 2009-02-22 21:57
Witam

Tydzien temu przedłużałam sobie włosy, wczesniej scietymi naturalnymi włosami kolezanki.
Dzis zauwazylam wypryski na skorze głowy, przy linii włosów na karku, mam kilka bolących podczas dotyku , czerwonych krostek. Gdy mocnej dotykam miejsce gdzie sa krostki, skora naokolo momentalnie robi sie zaczerwieniona. Krostki bolą w taki sposob, jakby była tam ranka. Nie swedzą mnie, ani nie czuje ich, dopoki ich nie dotkne.
Dodam, ze nie jestem alergikiem i nigdy nie mialam na nic uczulenia.
Czy moze byc to po prostu reakcja skory na obce włosy , i po jakims czasie przejdzie? Czy powinnam sie z tym udać do dermatologa?
Moze ktos miał podobne doswiadczenia, albo posiada wiedze na taki temat.

Dziekuje i pozdrawiam

Monika
napisał/a: dimedicus 2009-02-23 10:02
Nie wiem co dokładnie robiono z Twoją głową(opis trochę nie jasny)może to mieć podłoże alergiczne(nie musisz mieć zaraz alergii)Bardzo możliwe że wystąpiło atopowe zapalenie skóry.Można stosować tzw wapno do picia(Calcium Alergic)oraz do smarowania Lipobase lub pastę cynkową.Jeśli nie pomoże należy udać się do dermatologa(bez skierowania)
napisał/a: MartaiKuba1 2009-02-23 15:48
MajkaPe napisal(a):Witam

Tydzien temu przedłużałam sobie włosy, wczesniej scietymi naturalnymi włosami kolezanki.
Dzis zauwazylam wypryski na skorze głowy, przy linii włosów na karku, mam kilka bolących podczas dotyku , czerwonych krostek. Gdy mocnej dotykam miejsce gdzie sa krostki, skora naokolo momentalnie robi sie zaczerwieniona. Krostki bolą w taki sposob, jakby była tam ranka. Nie swedzą mnie, ani nie czuje ich, dopoki ich nie dotkne.
Dodam, ze nie jestem alergikiem i nigdy nie mialam na nic uczulenia.
Czy moze byc to po prostu reakcja skory na obce włosy , i po jakims czasie przejdzie? Czy powinnam sie z tym udać do dermatologa?
Moze ktos miał podobne doswiadczenia, albo posiada wiedze na taki temat.

Dziekuje i pozdrawiam

Monika


Witaj Moniko,
sprawdź u dermatologa czy to nie atopowe zapalenie skóry. Już teraz spokojnie możesz użyć aptecznych preparatów do pielęgnacji.
Ja mam azs i wówczas gdy mam problem ze skórą głowy stosuję szampon Emolium - łagodzi swędzenie. Na mnie działa idealnie. Ruszaj do apteki i do dermatologa. Pozdrawiam
Marg
napisał/a: Marg 2009-04-05 15:46
Swietnym natluszczaczem jest lipobase, jesli to cos zwiazanego z AZS. I nie kosztuje duzo (ok. 16zl). Ale mysle ze Twoje problemy moga byc zwiazane z reakcja alergiczna na cudze wlosy.
napisał/a: kat_klip 2009-04-07 11:03
Prawdopodobnie jest to właśnie atopowe zapalenie skóry.