Krosty i zaczerwieniona skóra na brodzie i w okolicy ust

napisał/a: Kasia1912 2015-12-19 15:45
Witam serdecznie.
Mam problem dotyczący okolic brody i ust.
Przynajmniej raz w tygodniu w tych okolicach swędzi mnie skóra po czym pojawiają się małe krosty. Zazwyczaj zaczyna się od jednej (napuchniętej) a później się rozprzestrzenia aż pod sam nos. Skóra swędzi, pojawiają się bąble i zaczerwienienie i po około dwóch do trzech dni znika i znowu wraca.
Raz z ciekawości rozdrapałam jedną z nich. Wypłynęła przezroczysta ropa. Następnego dnia po przebudzeniu na jej miejscu była błona a pod nią zielonkawa maź.
Byłam u dermatologa już trzy raz. Ciągle inna maść która mi nie pomaga. Zrobiłam wszelkie możliwe badania, nawet wątrobowe. Wszystko jest w porządku. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
napisał/a: piotrosiama 2015-12-19 16:49
A nie jest to przypadkiem jakiś rodzaj trądziku ? Co stosujesz do mycia twarzy i jakie kosmetyki ?
Jaką dokładnie maść przepisał Ci dermatolog ? - podaj nazwę.
napisał/a: Kasia1912 2015-12-19 17:40
Przepisała mi Elitasone.
Od długiego czasu nie używam kosmetyków... w ogóle z domu nie wychodzę bo wyglądam strasznie.
Do mycia twarzy używam szarego mydła od zawsze.
Nie jest to raczej trądzik bo pojawia się i znika po dwóch, trzech dniach.
napisał/a: piotrosiama 2015-12-19 18:30
Miałaś robiony wymaz ? Jadasz ostre potrawy, czekoladę itp ?
Zacznijmy od bieżącej higieny - zamiast szarego mydła rozgotuj na papkę płatki owsiane i tym myj twarz najlepiej przegotowaną wodą. Możesz robić sobie maseczki np. z samego kefiru /na 15 min./ miodu z dodatkiem białka kurzego.
napisał/a: anjaja 2015-12-29 18:40
Miałam podobnie, jeśli nie zadziałam przy ;pierwszych oznakach swędzenia rozprzestrzeni się w ciągu kilku godzin. Dermatolog twierdzi, że traki mój urok, ja podejrzewałam, że może opryszczka, ale ona ponoć występuje raz na pół roku najczęściej, a u mnie wyskakuje to co 3-4 tygodnie. Mój sposób na brak tych wyprysków: myję ręce szarym mydłem, następnie tym samym mydłem, ale wodą przegotowaną myję twarz, w razie swędzenia nakładam punktowe leki na trądzik, po osuszeniu ręcznikiem śladową ilość kremu nawilżającego, gdyż mam bardzo suchą skórę.