Krostki wodne na podniebieniu i gardle

napisał/a: janex88k 2012-06-25 17:49
Witam wszystkich, od jakiegoś czasu zauważyłem, że robią mi się na podniebieniu i gardle *wodne krostki* nie wiem jak to się fachowo nazywa ale wygląda tak ( na dole w rogu powiększenie) -zdjecie
[attachment=0:oa73scvx]krosty_jama_ustna.jpg[/attachment:oa73scvx]

Najczęściej robi mi sie to po zjedzeniu przypraw , czy ktoś wie co to jest albo ma na to jakiś sposób ? czy to od diety czy uczulenie jakieś a może wirusy bakterie ?, dodam, ze często mam tez zaczerwienione gardło ;/
pozdrawiam i czekam na Wasze sugestie porady
napisał/a: dafff 2012-06-25 19:34
Skoro mówisz, że od przypraw to najprawdopodobniej alergia.
napisał/a: eska7 2012-06-27 19:59
No to witam w klubie, też mi się takie czasem robią od baaardzo dawna i nie mam pojęcia od czego. Na szczęście to nic poważnego, same znikają po pewnym czasie. Nie kojarzę związku z jedzonymi potrawami, ale też nie zwracałam na to uwagi. Jak któraś pojawi się w takim miejscu, że mnie wyjątkowo drażni, to ja delikatnie "głaskam" wierzchnią stroną paznokcia aż pęknie. Wtedy chwilę poszczypie, ale jest po sprawie.
napisał/a: janex88k 2012-06-27 20:07
paznokciami nie polecam ze wzgledu na higienę ;) , predzej polecam stosowac woda utleniona ale na waciku bardizej higienicznie i samo sie zagoi po krotszym czasie :) a prucz tego masz może inne dolegliwosci z organizmu ? pozdrawiam
napisał/a: eska7 2012-06-30 23:51
Jestem zdrowa jak ryba. A z patyczkami się nie bawię, wystarczy ręce umyć. Również pozdrawiam!
napisał/a: patron73 2012-08-29 17:21
witam mi też od jakiegoś czasu pojawia sie taki babel-wymaz nic nie wykazał,a u ciebie wyszło coś robiłeś jakieś badania?
napisał/a: janex88k 2012-08-29 17:24
Ja mam badania ok, ale robi mi to sie od ostrych przypraw i konserwantow ;/
napisał/a: Aniaa1983 2015-09-17 10:04
Cześć,

janex jesteś tu jeszcze?

Mi też tworzą się takie wodne pecherzyki, niebolesne, są kilka dni po czym znikają. Mam też chropowate podniebienie i bardzo się nim martwię.
Czy możesz napisać co się okazało? Czym są Twoje wodne krostki? Pojawiają się nadal czy już nie?