krostki na twarzy u niemowlaka

napisał/a: kasik86 2011-10-08 16:17
Mam pytanie odnośnie krostek na twarzy u niemowlaka. Moja córka ma 7 tygodni i od jakiś dwóch tygodni zauważyłam na jej twarzy krosteczki, na początku myślałam że to potówki bo wyglądają podobnie, ale teraz sądzę że to nie potówki ponieważ napewno nie jest przegrzana. jedne krosteczki znikają i pojawiają się następne. Na dworze są jakby mniej widoczne, najbardziej się uwidaczniają kiedy płacze. A ostatnio koło uszka bliżej skroni i na uszku pojawiły się krosteczki i stały się szorstkie w dotyku, suche, i jej twarz na policzkach też jest szorstka, sa tam jakby niewidoczne krosteczki koloru skóry. Boje się że to może być alergia, a dodam że karmię małą mlekiem modyfikowanym. Jednak ostatnio wyczytałam że może to też być trądzik niemowlęcy. Mam zamiar wybrać się do lekarza, jednak nie do specjalisty ponieważ mieszkam w Anglii a tutaj bardzo trudno o wizytę z jakimkolwiek specjalista jedynie z lekarzem pierwszego kontaktu. Piszę ponieważ chciałabym dowiedzieć się co to może być i jak wygląda ten trądzik a jak uczulenie, czy wygląda tak samo czy czymś się różni? Jak można wyleczyć takie krosteczki?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-10-08 16:20
Objawy mogą wskazywać na atopowe zapalenie skóry.
napisał/a: kasik86 2011-10-08 18:00
A jak to wygląda? są to krosteczki podobne do potówek? Chyba najlepiej będzie jeśli wybiorę się do lekarza choćby pierwszego kontaktu. Atopowe zapalenie skóry jest spowodowane alergią prawda? U mnie w rodzinie nikt nigdy nie miał żadnej alergii podobnie u ojca małej. Jednak wybiorę się do lekarza. dziękuje za odpowiedź pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-10-08 18:04
Mamy XXI wiek i niestety dzieci mają alergię częściej niż 20 lat temu, więc to że rodzice nie są alergikami nic nie znaczy.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-10 23:55
Jakiego płynu do kąpieli Pani używa dla dziecka? Jakim mlekiem go Pani karmi? Czy stosuje Pani jakąś oielęgnację skóry dla niemowlaka - kremy, itp.?
napisał/a: kasik86 2011-10-11 12:40
Do kąpania używam płynu Johnson`s baby do mycia ciała i włosów, a do pielęgnacji skóry używam balsamu do ciała z tej samej firmy. A co do mleka to podaje jej Aptamil polski odpowiednik tego mleka to bebilon, jest to to samo mleko tylko pod inna nazwą. Raz już jej zmieniłam mleko bo poprzednie jej nie służyło i od 3 tygodni podaje Aptamil. A tą wysypkę ma od ok 2 tyg, na początku miała tylko parę czerwonych krosteczek i myślałam że to potówki dopiero od ok tygodnia ma tego więcej i już niektóre nie są czerwone. A Twarz myje jej tylko przegotowaną wodą. Dzisiaj ma już mniej tych krosteczek, tych czerwonych podobnych do potówek, za to w dotyku jej policzki przypominają kaszkę manna, tą wysypkę ma na policzkach, skroni i trochę za uszkiem, za uszkiem są czerwone. Rozmawiałam z siostrą i jej córki też miały taka wysypkę i u niej okazało się że to skaza białkowa, więc może u mojej córki tez tak jest. A jeśli to skaza białkowa to muszę zmienić mleko? Raz już zmieniłam i nie chciałabym co chwilę zmieniać.
napisał/a: TheNun 2011-10-11 12:50
Moja pierwsza uwaga - kosmetyki Johnson`s baby prawie zawsze uczulają. Sugerowałabym zmienić je na Oilatum. Z tej firmy jest cała seria, położne i pediatrzy zalecają stosowanie tych środków pielęgnujących dla dzieci z problemami skórnymi, z suchą skórą itp. Ja również stosowałam u mojego dziecka i powiem szczerze, że rewelacja.
A jeśli to skaza białkowa - to tak, musisz zmienić mleko. Jednak wcześniej należałoby skonsultować się z lekarzem.
napisał/a: kasik86 2011-10-11 13:31
Nie wiem czy w Anglii dostałabym kosmetyki z tej firmy ale poszukam. A co do lekarza to pójdę napewno.
napisał/a: TheNun 2011-10-11 13:48
Jeśli nie dostaniesz ich w Anglii, to warto poprosić kogoś z Polski aby je Tobie podesłał :)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-11 19:12
Ja dla odmiany skupiłbym się na zmianie mleka, sądzę, ze ono przede wszystkim może być przyczyną - największa wysypka jest na twarzy, jedynym miejscu, gdzie dziecko akurat nie jest kąpane żadnymi specyfikami.
napisał/a: TheNun 2011-10-12 00:09
Owszem, jednak ja i tak zmieniłabym te kosmetyki. Po prostu się ich nie poleca, a Oilatum ma na celu złagodzić powstałe dotychczas zmiany.
napisał/a: efcias 2011-10-12 00:35
Kasik, Zdecydowanie wywal Johnsona, moze sprobuj z nivea dla dzieci-biale (w polskim sklepie spokojnie kupisz). jak nie pomoze to proponuje zapytac lekarza o diprobath i diprobase (ale jako oitment, nie cream). Pomaga. nawet bardziej od oilatum. Ale sprobuj od wywalenia JJ, bo prawda jest taka, ze jesli od poczatku przyzywczaisz malucha do mocno natluszczajacych zeli, plynow etc, to pozniej moze byc problem. Bardzo dobra tez jest seria Pharmaceris Atopic. krem do twarzy rewelacja ;)
Aptamil jest chyba jednym z lepszych mlek tu, ewentualnie SMA, ale trzeba wyprobowac i dopiero bedzie wiadomo. Trudno powiedziec jak Twoj lekarz, moj bez problemu wypisywal aptamil pepti (kiedys cow&gate). Byc moze mala musi przyzwyczaic sie do nowego mleka, gorzej jak zaczna sie zmiany za uszami, lokciach czy pod kolanami+zielone kupy, wodniste itp.
Siostrzenica moja byla na modifikowanym i ciezko bylo utrafic, a lekarz nie chcial juz pepti prze[isywac. Wkoncu po kilku tyg prob zaczela pic normalny aptamil i bylo wszystko w porzadku.
Syn mial 8mcy jak wreszcie doszlam do tego czemu ulewa duzo i czesto. Dopiero jak dostawal stale pokarmy zaczely wychodzic mu zmiany skorne. No i tak wyszla alergia. teraz ma 3,5r i normalnie zjada przetwory mleczne, choc mleko nadal sojowe lub owsiane, a do niedawna pepti tylko pil.
No to w zasadzie tyle :)