Krostki na głowie

napisał/a: Hikari 2013-12-08 17:44
Witam

od dość dawna borykam się z nawracającym problemem mianowicie cała skóra głowy raz na jakiś czas pokrywa się potówkami ( ew czymś podobnym ) pojawia się jest obecne kilka dni może trochę ponad tydzień i znika i za jakiś czas znowu się pojawia.
wiem że jest to dość ogólne ale wszelkie badania będę dopiero robił jak odzyskam ubezpieczenie ;)
napisał/a: piotrosiama 2013-12-08 21:06
Sam opis niewiele mówi, może fotka coś by przybliżyła. Golisz głowę, co używasz do jej mycia ?
napisał/a: piotrosiama 2013-12-08 23:20
Dopytam się jeszcze - co nosisz na głowie i jak często, więcej info by się przydało.
napisał/a: Hikari 2013-12-08 23:37
Mogę tylko dodać że strasznie swędzą gdy się je podrapie po jakimś czasie część zanika a część robi się bolesna przy dotyku a jakiś czas później one też znikają
niestety zdjęć nie mam jak zrobić.
Do mycia używam różnie albo szamponów albo żelów pod prysznic a głowy nie golę ( od jakiegoś czasu dość dużo włosów mi wypada ogólnie jakieś podniszczone i rzadkie się wydają więc szkoda by było golić coś co i tak wyglądać zaczyna jak rozjechany zając )

Nakryć głowy praktycznie nie noszę jedyne co często mam na głowie to słuchawki komputerowe i bardzo rzadko kaptur/czapkę jak jest zła pogoda i w sumie tyle.. cóż jeszcze mogę powiedzieć?
napisał/a: piotrosiama 2013-12-09 00:08
Wiesz - to może być np. jakiś rodzaj grzybka, ŁZS czy coś innego - przydałoby się spojrzenie dermatologa. Do czasu wizyty stosuj do mycia głowy wyłącznie szampony przeznaczone dla dzieci bądź jakieś specjalistyczne, które poleci Ci farmaceuta.
napisał/a: Hikari 2013-12-09 09:23
No to ciekawie... jak nie wątroba to grzybek :D
Dzięki za odpowiedź wybiorę się do dermatologa tak szybko jak odzyskam ubezpieczenie ;)
napisał/a: piotrosiama 2013-12-09 18:40
Hikari napisal(a):No to ciekawie... jak nie wątroba to grzybek :D


A skąd wątroba to się znalazła ?
napisał/a: Hikari 2013-12-09 20:38
To tylko takie " zrezygnowane" odniesienie do mojego drugiego problemu : http://commed.polki.pl/post653626.html#p653626 ogólnie od tygodnia mam problem z wątrobą/woreczkiem + chyba coś nie tak jest z nerkami -.- ogólnie słabo to wygląda ( dodam dla ciekawości że od wczoraj pojawił się jeszcze tępy ból nawrotowy poniżej prawej łopatki ( coś jakbym nadwyrężył plecy ale po dłuższej chwili ból mija ) stąd moje zrezygnowanie...
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-12-16 13:02
Witam,
Opis może sugerować zapalenie mieszków włosowych. Wskazana byłaby jednak wizyta u dermatologa, aby ocenił te zmiany.