Krostka na szyjce macicy

napisał/a: PitahaYa 2013-12-18 00:27
Wyczułam na szyjce macicy pęcherzyk, taką właściwie krostkę, która jest przy samym ujściu szyjki macicy. Mogę nawet powiedzieć, że lekko do niej wchodzi. Boję się, że to może być rak. Byłam u ginekologa w połowie października i dr nic nie mówiła. Nie wiem czy już ten pęcherzyk tam był. Miałam też dopochwowe USG pod kątem policystycznych jajników. Czy to USG wykazałoby że jest to jakaś zmiana nowotworowa? Nie wiem czy ta krostka była wcześniej bo sprawdzałam w ten sposób fazę cyklu dopiero pierwszy raz :( Wynik cytologii odbiorę dopiero w czwartek nie mogłam się po można odebrać tylko 2 razy w tygodniu w wybranych godzinach i tak to odwlekłam :(
napisał/a: wikam2 2013-12-18 07:53
Napiszę Ci to samo co zapewne wyczytałaś w necie ;) - żaden rak. Może to być nadżerka, mała blizna a może zupełnie nic.
Jak długo badasz tę szyjkę? Na pewno zauważyłas, że raz się dźwiga, raz nie, raz otwiera, raz nie....pewnie jeszcze tak do końca jej nie poznałaś ;) Moja ostatnimi czasy też mi się nie podobała podczas f. płodności ale jestem po kompleksowym badaniu i wszystko okey.
napisał/a: PitahaYa 2013-12-18 08:12
w zasadzie pierwszy raz ale wiem ze tej krostki tam byc nie powinno. Jestem obecnie tuz przed okresem wiec szyjka jest bardzo twarda a ten pecherzyk sie wyroznia. Czuc jakby pryszcz na szyjce i znajduje sie tuz przy ujsciu wiec ledwo co za entym razem lekko udaje sie wymacac ze jest faktycznie zamknieta.
napisał/a: PitahaYa 2013-12-19 17:31
Już zgłupiałam. Poszłam dziś po odbiór wyniku cytologii. Mam grupę 1. Wspomniałam o krostce na szyjce macicy na co położna ze zdziwieniem ze na pewno wymacałam pochwę bo samemu nie da się szyjki macicy wyczuć. Potem zażartowała nawet, czy wziernika też użyłam. Mówię, że nie ale przecież czuję że na szyjce macicy mam jakąś krostkę wyczuwalną palcem. Na to ona znowu, że macica jest głęboko i że jak niby mogłam wyczuć szyjkę jak jest wysoko i nie da się jej dosięgnąć palcem. Generalnie nie była zbyt chętna odpowiadać na moje pytania i mnie zbywała. Szkoda...
napisał/a: wikam2 2013-12-19 19:58
O lol.....cosik niewykształcona/niewyedukowana była.....
Grupa jest okey więc....jest...okey :)