krosta na jezyku

napisał/a: kasiocha85 2015-06-16 23:22
Witam moj problem zaczal sie jakies 5 dni temu otoz na tylnej czesci jezyka po prawej stronie zauwazylam kroste ktora sprawia, ze mam wrazenie jakby cos mi sie przykleilo do podniebienia lub wlosa w przelyku. Krosta jest umiejscowiona dokladnie tam gdzie brodawki okolne jezyka jednak wyglada raczej jak pecherz nie jest zaczerwieniona jest raczej koloru jezyka. Zaczelam ja smarowac zelem typu sachol z mysla ze po paru dniach zejdzie. Jednak zauwazylam ze teraz wyglada jak pryszcz nadal koloru jezyka ale lekko biala na czubku gdyz jest troche wypukla, do tego doszedl okropny bol gardla ktore jest zaczerwienione po obu stronach. Co to moze byc?nie wydaje mi sie ze to afta badz plesniawka bo mam to juz 6 dzien. Zaczelam brac antybiotyk Duomox z uwagi na wczesniejsze juz problemy z gardlem. Kilka miesiecy temu mialam robiony wymaz z gardla jednak wszystko wyszlo ujemne. Co powinnam w tej sytuacji zrobic?
napisał/a: theblackcat 2015-06-17 06:12
Jesteś pewna że na języku a nie na midgałku ?
napisał/a: kasiocha85 2015-06-17 09:58
Tak jestem pewna ze krosta umiejscowiona jest na jezyku mniej wiecej w miejscy gdzie zaczynaja sie brodawki okolne poniewaz widze je dokladnie po drugiej stronie jezyka brofawka jest plaska i ma normalny kolor...dodam ze odczuwam bol gdy dotykam kroste badz smaruje
napisał/a: theblackcat 2015-06-17 10:18
Może zjadłaś coś co podrażniło? Ja czasem miałam coś jak kroste a własciwie powiekszona brodawke na jezyku tylko na czubku, bolalo dosc mocno..
Ja bym doradziła unikać pokarmow ostrych i kwaśnych do czasu wyleczenia, możesz sprobowac smarowac aftinem lub plukac dentoseptem. Plukanie jest wygodniejsze.
napisał/a: kasiocha85 2015-06-17 11:01
Tyle ze do tego wszystkiego dochodzi jeszcze okropny bol gardla,cale czerwone z naciekami ropnymi jak przy anginie...a poza tym takie krosty wywolabe podraznieniem schodza po 2-3 dniach a ja mam to juz prawie tydzien...nie wiem co o tym myslec
napisał/a: theblackcat 2015-06-17 14:30
To pewnie angina wtedy. A byłaś u lekarza?