Krople tłuszczu w kale- trzustka?

napisał/a: Psujek93 2014-02-27 15:58
Witam, pisze 2 raz w tej sprawie na forum. Otóż po pewnej imprezie pod koniec grudnia zaczął boleć mnie brzuch po lewej stronie. Odrazu poszedłem do lekarza, zrobiono mi usg, które wyszło wporządku, zadnych zmian. Lekka poprawa na 2 dni, potem studniowka troche alkoholu wypilem znowu wrocil ten sam ból. Zauważyłem krople tłuszczu po wypróżnieniu, jednak bylo to tylko raz. Nastepnie Pani doktor zlecila badania na lamblie i helicobacter pylori, okazalo sie ze mialem te 2 bakterie. 7 dni antybiotykow i metronidazolu, pod koniec pojawily sie biegunki i niestrawione resztki jedzenia, biegunki z kroplami tluszczu unoszącymi sie na muszli. Lekarz mówi ze to moze sie zdarzyc i zebym bral probiotyki przez tyg. Probiotyk koncze brac a tu dalej dupa, wszystko zwraca sie do kibelka, z lekarzem sie nie dogadam, do gastrologa nie chciala mi dać skierowania. PYTANIE, CO ROBIC, MAM 19 LAT, amylaza w normie badana na wlasna reke. CZY TO NA PEWNO TRZUSTKA(PZT)? Jakis student badz lekarz moze sie wypowiedziec?
Dodam, że dalej pobolewa mnie w okolicach pępka oraz żołądka, czasem także łopatka(wszystko po lewej stronie)
napisał/a: Stachu93 2014-02-27 19:46
Od stycznia miewam podobne, choć nie do końca te same problemy. Po ponad miesiącu ciągłego bólu, gastroskopii zdecydowano się na eradykację bakterii Helicobacter pylori. Bóle w dużej mierze ustąpiły, lecz nie do końca.

Do sedna - też martwię się o trzustkę, bo czasem czuję ukłucia w plecach po lewej stronie i miewam duszące bóle nad pępkiem (temat jest na forum, kilka ciekawych info od użytkowników). Polecam gastroskopię, by sprawdzić stan żołądka, amylazę i LIPAZĘ z krwi oraz z moczu. Niestety trzustkę w 99 % zbada tylko tomografia komputerowa, jej choroby rozwijają się często bez odchyleń w badaniach. Żeby się dostać na TK trzeba wydać setki złotych, albo mieć takie wyniki, że na leczenie za późno. Pod koniec leczenia też miałem biegunki - eradykacja niesie ze sobą konsekwencje - silne dawki dwóch/trzech antybiotyków wyniszczają florę bakteryjną. Stosujesz leki IPP ? Controloc/polprazol ? Długotrwałe stosowanie tych leków też może zaburzać pracę jelit, powodować biegunki, pobolewania (ja już ósmy tydzień biorę).

Pozdrawiam
napisał/a: Psujek93 2014-02-27 20:21
Właśnie musze załatwić skierowanie do gastrologa, moze on da mi skierowanie na tomografie komp. Chociaz boli już 2 miesiące, martwią mnie właśnie te krople tłuszczu i biegunka i, że ból pojawił sie po imprezie zakrapianej alkoholem, bralem 2 antybiotyki + metronidazol(lamblie+helicobacter). Napewno zrobie lipaze w sobote na wlasna reke i amylaze(po raz drugi, wczesniej miesiac temu wyszla w normie), dam znac. Miał ktoś podobną sytuacje, z tego co naczytalem na necie to mysle ze trzustka. Kurcze 19 lat w kwiecie wieku i takie problemy :(
napisał/a: wikam2 2014-10-07 15:05
Temat niestety na czasie :/ Chya warto zapoznać się na przyszłość...
[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282101,Rak-trzustki-jak-sie-objawia.html:tm4s5niw]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282101,Rak-trzustki-jak-sie-objawia.html[/url_special:tm4s5niw]