krople esberitox

napisał/a: mamakubusia 2008-03-04 09:48
Witam serdecznie. Pewien lekrz powiedział mi że dobrze jest dziecku w wieku przedszkolnym podać esberitox w kroplach. 25 kropli 3x dziennie. Co Pan sądzi o tych kroplach?
z góry dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: mamakubusia 2008-03-04 11:29
Aha i jeszcze jedno pytanko-co Pan sądzi o preparacie o nazwie Kidabion?
napisał/a: Peter 2008-03-04 19:54
Jestem za. Esberitox jest dobrym preparatem. Nie stoi też na przeszkodzie połączenie go z Kidabionem (nawet wskazane).
napisał/a: mamakubusia 2008-03-05 08:17
Bardzo serdecznie dziękuję za kolejną poradę. Przepraszam ale musze jeszcze jedno pytanie zadać. 12 marca zaczynamy III serię bronchovaxonem. Kiedy wiec powinnam zastosować esberitox? Ja sądzę ze po III dawce broncho-ale bardzo proszę o fachową poradę.
dziękuję i pozdrawiam
nieustająco wdzięczna
magdalena
napisał/a: Peter 2008-03-05 08:54
Tak, najlepiej będzie po zakończeniu III serii bronchovaxom.
napisał/a: mamakubusia 2008-03-05 09:01
Jeszcze raz serdecznie dziękuję:)
napisał/a: asiaJ. 2011-03-28 12:14
witam.ja wlasnie skonczylam podawac synowi 3dawke broncho vaxum,w niedz.27marcca i czu juz dzis odrazu moge mu dac krople esberitox czy musze zrobic jaks przerwe -jak tak to jaka ?syn ma4lata krople polecila mi znajoma i nie wiem czy moge tez je podac mojej 20mies.corce.i komu krople komu takletki?jeszcze nie rozmawialam o nich z lekarzem naszym
napisał/a: Peter 2011-03-29 15:09
Po szczepionce zrobiłbym odstęp ok 4-6 tyg. Natomiast dla 20 msc dziecka tylko poleciłbym z powodu konkretnych wskazań.
napisał/a: asiaJ. 2011-03-29 18:36
corka tez czesto lapie wirusy wydaje mi sie ze od syna albo perzez kontakt z przedszkolem,poniewaz odbieramy razem syna z przedszkola.miala smoczka juz w tym roku zapalenie gardla 2razy mimo smoczka na droge i oslony buzi.
napisał/a: Peter 2011-04-01 15:03
Proponuję Engystol (1 tabl rozpuszczona w niewielkiej ilości wody 1 raz dziennie) przez 3 msc lub w postaci ampułek (1 amp. na czczo co 2 dni przez 3 tyg, przerwa miesiąc i ponownie)
napisał/a: asiaJ. 2011-04-03 10:39
dziekuje bardzo,z tego co czytalam w opisie tego leku,rozumie ze moge go podac synowi ktory chodzi do przedszkola taz.Teraz mam pytanie czy w takiej samej dawce co malutkiej ?i czy w tym samym czasie podawac krople esberitox?czy je odpuscic?jeszcze zadne dawki nie dostal,poniewaz mam poczekac kilka tyg. pniewaz skonczyl brac broncho vaxum. oboje kaszla wedlug naszego lekarza wszystko ok ale ja sie martwie kaszel trwa juz dlugo najczesciej kaszla rano w dzien sporadycznie,juz nie wiem jaki syrop stosowac.Siedzimy nawet w domu zeby przeszlo ale bez zmian.Czy engystol moze tez dzialac przeciwkaszlowo?
napisał/a: Peter 2011-04-07 08:46
Starszemu można do 3 tabl Engystolu na dzień.
Jeśli to suchy kaszel, świszczący, to proponuję krople Tartephedreel N (3 razy po 10 kropli na wodę).
Esberitox można podawać wyłącznie starszemu dziecku i po wspomnianej przerwie.