krople do nosa

napisał/a: sylwiatwarowska 2014-02-27 21:04
moja córka dostała od laryngologa tabletki ismigen ma brac je 10 dni i 20 dni przerwy ale równiez krople fanipos mialam podawac je 5 dni dwa razy dziennie po jednej dawce do kazdego nosa a po 5 dniach raz dziennie po jednej dawce w kazda dziurke tylko juz pani doktor nie powiedziala przez ile mam to podawac a ja nie dopytałam niestety :( i nie wiem teraz ile mam to podawac czy tyle co te tabletki czy jak ?? prosze o odpowiedz kogos kto sie w tym orientuje
napisał/a: sylwiatwarowska 2014-02-28 12:44
czy ktos mi pomoże??
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-28 12:58
Hmmm ale Ty myślisz że dawkowanie leku jest standardowe dla każdego pacjenta przy każdej chorobie?

Fanipos jest kortykosteroidem i używa się go jak najkrócej jak to jest możliwe czyli po uzyskaniu efektu terapeutycznego. Nie można Ci doradzić jak długo brać lek nie wiedząc kim jest pacjent i na jaką dolegliwość został przepisany.
napisał/a: sylwiatwarowska 2014-02-28 13:13
córka ma prawie 6 lat dostała ten lek przy powiekszonych migdalach bocznych i trzecim tez powiekszonym
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-01 06:59
Leki przez Ciebie stosowane w minimalnym stopniu mogą pomóc przy trzecim migdale. Polecałbym kuracje Thonsilanem, mojej córce pomógł, opinie innych też ma pozytywną.
Co do Faniposu w takich przypadkach laryngolodzy zazwyczaj zalecają miesięczną kurację, ale jak napisałem wcześniej u dzieci sterydy powinny być stosowane jak na krócej i na przyszłość nie zapominaj zapytać lekarza jak długo brać dany lek.