krioterapia i laseroterapia a nowotwór

napisał/a: śledzik 2013-12-12 21:06
Witam.

Zanim przejdę do konkretów opiszę w możliwie w dużym skrócie moją sytuację. Choruje od kilku lat na nowotwór jelita grubego (najpierw resekcja guza na jelicie, potem resekcja przerzutu na wątrobie, obecnie są guzki w płucach). Kilka miesięcy temu zaczął boleć mnie staw biodrowy. W międzyczasie miałam wizytę w Centrum Onkologii. Badanie USG jamy brzusznej (jeszcze wcześniej był tomograf) nie wykazało nowych ognisk a podstawowe wyniki krwi - białe i czerwone krwinki, hemoglobina i płytki krwi - miałam w normie. Kiedy wspomniałam onkologowi o biodrze, on zalecił mi iść do ortopedy. Ortopeda skierował mnie na badanie rezonansu, które nie wykazało żadnych nowych ognisk nowotworowych, lecz zwyrodnienie stawu biodrowego i skierował mnie na krioterapię i laseroterapię (zaznaczając, że jeśli nie będzie przeciwwskazań).

Wobec tego mam pytanie:

czy w moim przypadku mogłaby być zastosowana krioterapia i laseroterapia miejscowa na staw biodrowy który nie jest objęty procesem nowotworowym ?

Do tego wszystkiego chciałam dodać, że w ciągu ostatnich miesięcy znacząco schudłam, co może być spowodowane - nie tyle procesem chorobowym - co tym, że mam spore dolegliwości trawienne. Z tego może wynikać, że spadek wagi mojego ciała najprawdopodobniej "odsłonił" zwyrodnienie, które pozostawało dotąd niezauważone.
napisał/a: piotrosiama 2013-12-12 21:20
Jestem osobą po usunięciu nowotworu i krioterapię mam przepisywaną na turnusach rehabilitacyjnych. Natomiast laseru nie radzą mi stosować.
napisał/a: madark 2013-12-25 17:57
Ani krio, ani laseroterapia nic nie zrobią ze zwyrodnieniem. Generalnie takie "diagnozy" są stawiane przez maluczkich dla maluczkich. Nie ma sensu o tym dyskutować. Możesz mieć te zabiegi, nie sądzę aby zaszkodziły, ani pomogły.
napisał/a: piotrosiama 2013-12-25 23:24
Madark - a Ty jesteś lekarzem że tak krytycznie piszesz ?
Mnie odradzili laser lekarze onkolodzy i rehabilitanci więc bardziej wierzę w ich wiedzę niż Tobie.