krew z odbytu

napisał/a: roztargniona1 2008-02-05 19:26
jest to odść nieprzyjemne, ale musze sie kogoś poradzic... Czasami podczas wyprużniania się na koncu zawsze mam krew nie jest jej duzo, ale jej obecność mnie martwi. Niewiemczy to przez zmeczenie,nerwy,brak snu zlego odzywiania sie :( Jeśli ktos wie cosna ten temat prosze o porade.
napisał/a: Teodor M 2008-02-05 22:21
Powinnaś koniecznie roztargniona to wyjaśnić. Trzeba wziąć skierowanie od lekarza POZ do dobrego specjalisty gastroenterologa. On zaleci konieczne badania. Przyczyn takich objawów może być wiele, od prozaicznych, do bardzo groźnych. Nie wolno absolutnie takich objawów pozostawić bez wyjaśnienia.

Pozdrawiam
napisał/a: roztargniona1 2008-02-06 15:44
dziekuje :)
napisał/a: on23 2008-02-06 17:35
tez mam taki problem rzadko bo rzadko ale jest ale tylko przy zatwardzeniu silnym kiedys mialem potworny bol i pieczenie temu towarzyszylo rowniez i ku[ilem masc w aptece na hemoroidyy i jak naarzie pomoglo ale przy zatwardzeniu czasmi mam taki problem jak twoj nadAL .
napisał/a: Pawelek 2008-02-13 19:48
Jezlei krew jest swieza to hemoroidy. Czopki za 30 zł i powinno przejsc. Do tego jezdzccie duzo jedzenia z blonnikiem. Czasem sama dieta pomaga po paru dniach o ile nie ma krwawienia. Jak jest to mozna isc do lekarza albo samemu badanie zrobic. Trzeba sie przemoc i wsadzic sobie palec w odbyt i sprawdzic czy jest cos twardego tam. Jak wyczuwacie cos twardego to jest wlasnie ten guzek. Po tym co zaradzilem powinno przejsc :)
napisał/a: kasiolek.m 2009-05-07 20:44
jak wiekszosc z was wyzej wymienionych mam problem:/ od jakiegos czasu, conajmniej paru miesiecy, zauwazylam ze po wydalaniu, a nie zalezy czy jest to po zaparciu, czy po biegunce, czy tez moze po szalonej nocy z alkoholem, pojawiaja sie slady krwi na papierze toaletowym po podtarciu sie. Nie zagladalam raczej do muszli klozetowej zeby przypatrzec sie co i jak z kalem ale zdarzylo sie ze pare razy az rzucilo sie w oczy ze jest tam krew wokol. Nic mnie nie boli podczas wypruzniania sie, ale mam problemy z brzuchem. Od zawsze mialam bole, i odkad pamietam tylko Debridat mi pomagal. Od wlasnie paru miesiecy te bole sa dosc czeste, i biore nawet 2-3 tabletki dziennie. Przez te bole brzucha malo jem, choc waga nic mi sie nie zmienila, znajomi uwazaja ze chudne w oczach. Nie bardzo wiem co mam z tym faktem zrobic, bo szczytem moich marzen nie jest aby mi ktos grzebal TAM palcem:/ moj tata jest chirurgiem, ale jak to juz jest, 'szefc bez butow chodzi' ;] Czy moge to jakos sama zdiagnozowac? Jesli nie, to w ostatecznosci udam sie do lekarza, tylko nie bardzo wiem co gdzie i jak mam powiedziec:/ prosze o pomoc!

kasia
napisał/a: Ajka02 2010-01-27 20:05
Witam mam problem i nie za bardzo wiem jak mam postąpić i jak powiedzieć mamie:(.Trzy dni temu zauważyłam że "cieknie" ze mnie krew. Myślałam że to miesiączka ale po chwili zorientowałam się że krew wycieka z odbytu. Załatwiając się po prostu kał leci normalnie a za nim krople czerwonej krwi. Mam 17 lat i nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło! Kompletnie nie wiem co robić;( Nic mnie nie boli, kał jest normalny nie ma w nim śluzu, nie miałam robionych żadnych badan w ostatnim czasie. Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić i w ogóle cała sytuacja mnie przeraża!
napisał/a: ona19901 2010-05-16 12:10
Mam ten sam problem...U mnie pojawilo sie to 1 raz i sie prerazilam bo prawie caly kal byl we krwi...Nic mnie nie boli i nie bolalo, jadnak jak by to powiedziec "po sprawdzeniu" zobaczylam ze mam cos peknietego w odbycie... Czyli jak? powinnam isc do lekarza pierwszego kontakut i poprosic o skierowanie? Bo nie bardzo wiem co i jak?