krew z nosa - dosc uciazliwy problem.

napisał/a: Marcin871 2006-09-18 19:39
Witam.

Od kilku dni prawie codziennie leci mi krew z nosa ( kilka razy w ciagu dnia) . Zazwyczaj wtedy gdy proboje sie wysmarkac. Nie sa to krwawienia intensywne ale czeste. Ciekawostka jest ze krew leci mi tylko i wylaczcie z prawej dziurki nosa.

Poczatkowo myslalem , ze to moze jakies oslabienie ( bylem przeziebiony troche) i zaczalem brac rozne witaminy ale nie pomagalo. Zastanawia mnie to ze leci tylko z prawej dziurki. Czy to grozne ? Jak myslicie co jest przyczyna tych krawien?

PS. Sory jesli nie w tym dziale to umiescilem ale nie znalazlem podbnego tematu...
napisał/a: magda.w. 2006-09-19 18:30
krwawienia z nosa mogą byc spowodowane np. uszkodzeniem błony sluzowej nosa (miejscowego urazu) lub wysokim ciśnieniem krwi. W pierwszym przypadku krwawienie zatrzyma się samo. Jeśli jednak krwawienia się nasilą to doradzałabym wizyte u lekarza internisty. Może to być spowodowane zaburzeniem krzepnięcia, urazem głowy lub nawet polipem czy przewlekłą alergią. Jak widzisz podłoże może byc roznorakie. Najlepiej jednak, jesli krwawienie nie ustąpi, skontaktowac sie z lekarzem.
Pozdrawiam i głowa do góry!