Krew w stolcu - wyniki w normie

napisał/a: tentypo 2016-04-26 23:09
Witam Was,

w grudniu (końcówka) przy badaniach kontrolnych jakie robie co roku wyszła krew utajona w stolcu. Mam 28 lat, ale trochę hipochondryk, więc co roku robię badania krwi, moczu i stolca. Do badania na utajoną dodatkowo podkusiła mnie czerwona otoczka w okół stolca w toalecie. Wszystkie badania wyszły w normie, prócz krwi utajonej.

Zostałem skierowany (a właściwie wymusiłem) gastro i kolonoskopie. Wszystkie wyniki obrazowe - bez zmian, w normie. Brak żylaków odbytu, jelito grube, przełyk i żołądek bez zmian (żołądek jedynie zrotowany, co jest genetyczne, bez zagrożenia). Ostatnio jednak znowu mam czerwoną otoczkę w okół stolca. Jutro idę na wizytę do gastro, ale czy ktoś tak z Was może miał, może jakieś porady, jakoś nakierować lekarza, co by mnie nie zignorował?

Czuje się świetnie, wypróżnienia ok, brak utraty wagi, czy osłabienia, bardzo dobra forma (codziennie pływam po 1,5 km, do tego siłownia - można rzec forma życia). Nie jem buraków, kapusty modrej mogącej farbować. Domowy test na krew utajoną, który też robiłem przed laboratoryjnym pod koniec grudnia - znów pozytywny.

Powoli nie wiem co robić!

A i jeszcze jedno - mam czasem krew świeżą na papierze toaletowym. Miałem też przed kolonoskopią. Lekarz badający mnie powiedział, że odbyt i jelito grube - książkowe. Krew na papierze podobno może pochodzić od wrażliwej błony śluzowej i podcierania. Po obu badaniach - gastro w styczniu, kolono w lutym - lekarza badający mówili, że konsultacja nie jest wymagana. Wszystko ok...
napisał/a: Tukaszwili 2016-05-19 09:41
Skoro wyniki masz dobre, to może rzeczywiście Twój odbyt, bądź jelita są po prostu delikatne i dają krwawienia. Duże masz te stolce?
napisał/a: boskowy 2016-05-21 14:30
Jeśli krew jest świeża, jasnoczerwona, to znaczy, że pochodzi ona z odbytu. Prawdopodobnie masz bardzo delikatne naczynia krwionośne, nikłe szczeliny odbytowe, które rozszerzają się podczas wypróżniania stolca zatwardzonego lub zalążek guzków krwawniczych. Ewentualnie jesz sporo buraczków ;) Pozdrawiam!
napisał/a: Tukaszwili 2016-05-30 10:02
W sumie to mam podobny problem czasem. Kolonoskopia nic nie wykazała, wyniki krwi mam zajebiste, USG jamy brzusznej wzorcowe, stolec ostatnio się uspokoił i wykonuję go raz dziennie, a jego kształ jest idealny, a mimo wszystko tak raz na tydzień jak się mocniej podetrę to zdarza się kropla jasnej krwi. Myślę, że tak już mamy.