Krew w stolcu

napisał/a: wystraszony 2006-09-09 12:52
Witam.

Mam taki problem od kilku lat przed wyjściem do szkoły musiałem odwiedzić toaletę z 2-3 razy, a przez reszte dnia było ok. Od roku to mam tak przed każdym wyjściem z domu. Ale od jakiegoś miesiąca gania mnie nawet jak siedze w domu, głównie od rana do popołudnia, a także na papierze pojawia się krew. Ale dzisiaj wyjątkowo było bardzo dużo krwi. A na dodatek przeczytałem, że to może być rak jelita grubego. No i dzisiaj to już całkowicie mnie gania. Wiem, że to w dużym stopniu stres, ale to napewno nie stres powoduje krwawienie. Więc, co to może być? I czy jest duże prawdopodobieństwo, że to rak? Wszystkie objawy zgadzają się, poza tym że występuje głównie u ludzi po 50. Ja bardziej pasuje do przedziału ludzi którzy najczęściej chorują na hemoroidy (20-40), ale nie mam pieczenia. A w sumie to tylko najczęstsze przypadki, a jak wiadomo zawsze są odstępstwa od reguły Dopiero w poniedziałek idę do lekarza, ale chciałbym wcześniej choć cokolwiek wiedzieć.

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
napisał/a: _Paula_ 2006-09-09 13:13
Krew w stolcu jest obecna w każdym przypadku krwawienia żołądkowo-jelitowego, jednak w sytuacji gdy źródło krwawienia znajduje się w górnym odcinku przewodu pokarmowego, może upłynąć kilka lub nawet kilkanaście godzin od początku krwawienia do czasu pojawienia się tego objawu. W innych sytuacjach stolec z domieszką krwi może być pierwszym objawem choroby, nierzadko zaskakując chorego w czasie snu lub podczas pracy. Krew może pokrywać czerwonymi pasmami oddawany przez pacjenta stolec (jest to charakterystyczne dla sytuacji, gdy źródło krwawienia znajduje się w końcowym odcinku jelita grubego), może być z nim równomiernie wymieszana (krwawienie z jelita cienkiego lub początkowego odcinka jelita grubego), bądź też mieć charakter tak zwanych stolców smolistych o charakterystycznym wyraźnie czarnym (nie ciemnobrązowym!) zabarwieniu, które świadczy o tym, że krew zawarta w stolcu została strawiona pod wpływem działania soku żołądkowego (objaw typowy dla krwawienia z przełyku, żołądka, niekiedy także z dwunastnicy). Krew wydobywająca się z odbytu bez związku z oddawaniem stolca świadczy o lokalizacji krwawienia w odbytnicy lub odbycie, co ma zwykle miejsce w przypadku żylaków odbytu lub nowotworów odbytnicy......
napisał/a: wystraszony 2006-09-09 13:47
Najbardziej pasuje to ostatnie zdanie. No i teraz to już jestem śmiertelnie wystraszony Jeszcze znalazłem to:

napisal(a):Zarówno w raku odbytu, jak i w przypadkach zmian zlokalizowanych w odbycie i w zagięciu odbytniczo-esiczym piecioletnie przeżycia w przypadkach zmian w pierwszym stopniu zaawansowania wynoszą od 95 do 100%.
W stopniu drugim szanse te spadają do około 60 % w przypadkach raków odbytnicy i zagięcia odbytniczo-esiczego i do mniej więcej 75 % w przypadkach raków odbytu.

W czwartym stopniu zaawansowania raka odbytu szanse na wyleczenie spadają do 0% , a w przypadkach raka odbytu lub zagięcia odbytniczo-esiczego do 5 %.


[ Dodano: 2006-09-09, 14:23 ]
No to pięknie, jakby tego było mało to jeszcze na dodatek dopiero co zdechł mój pies Który dwa lata walczył z rakiem płuc. Teraz to już totalnie się boje, ale zarazem jestem zły, może to nie rak płuc mi grozi, ale rak to rak. Oby to były hemoroidy lub cokolwiek innego !!
napisał/a: plb1985 2006-09-09 20:26
jaka to krew, jeśli świeża to prawie na pewno chodzi o hemoroidy, wiec bez obaw - zgłoś się do lekarza - on to objerzy i wypisze Ci pewnie ze 2 środki po których objawy znikną... rak jelita potrafi rozwijać się dość długo i mam zazwyczaj więcej dokuczliwych objawów - także spokojnie!!! nie ma powodów do obaw
napisał/a: robert222 2013-10-30 16:54
witam. mam 19 lat i od 2 dni bardzo się zamartwiam... wczoraj , podczas wyprożniania kalu zauważyłem , ze leci mi krew ..... dzis specjalnie zaobserwowałem cały ten proces ( choć nie było to łatwe ) . pierwsza część kału wyszła normalnie , zaś przed drugą częścią zauważyłem opadające krople krwi ... Kał był normalnego koloru , czułem delikatny ból tak jakby przy samym koncu .Pozniej przez jakis czas czułem dyskomfort , jakby swędzenie, delikatne pieczenie.Ogolnie to nic mnie jakos nie boli ( brzuch itp ) Dodam tez , ze jakis czas temu podczas dłuższego podcierania zauważyłem sladowe ilosci krwi na papierze , tak jak bym ''tarl za długo'' i zrobiła sie rana. proszę o szybką odpowiedz , pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2013-10-30 17:22
Masz hemoroidy.
napisał/a: robert222 2013-10-30 17:37
aha , a musze to konsultowac z lekarzem ? czy wystarczy kupic cos w aptece bez recepty? jak długo to sie leczy? pozdrawiam i dziekuje za poprzednia odpowiedz
napisał/a: joannanr1 2013-10-30 17:53
Tymczasem kup sobie coś w aptece ale dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem.Leki w aptece nie leczą hemoroidów , łagodzą tylko objawy.pozdrawiam
napisał/a: robert222 2013-10-30 20:06
dzięki .... czy to oznacza , że muszę zrezygnować z imprez? jestem teraz w takim wieku , że zdarza sie to dosyć często ... n1 i w tą sobotę mam 18stke .. co robić ?
napisał/a: joannanr1 2013-10-30 20:11
Nie musisz rezygnować z imprezy .Baw się dobrze ale koniecznie pójdź do lekarza .Hemoroidy trzeba leczyć.
napisał/a: robert222 2013-10-30 20:17
dzieki wielkie , dam znac co i jak , swoja drogą przed chwilą byłem w ubikacji ,troche ciażko było mi zrobic co trzeba ale nie wiem czy to ze strachu czy co .. no i delikatnie pieklo , i była mała plamka krwi na ''jednej z częsci wydalonej zawartosci'' , tej jakby na tej pierwszej , kurcze może to jakieś zwykłe podrażnienie albo przetarcie ? bo troszke się martwie , ze dopadly mnie hemoroidy w takim wieku ..
napisał/a: joannanr1 2013-10-30 20:22
Wiele osób ma hemoroidy ale najczęściej nic z tym nie robią.Bardzo często tworzą się u osób , które mają częste zatwardzenia.Nie jest to zazwyczaj nic poważnego ale warto zrobić z tym porządek.Jeżeli krwi było już więcej to raczej nie jest to podrażnienie.Odezwij się oczywiście:)