krew w stolcu u 3 latka

napisał/a: Adencja 2015-05-29 19:10
Witam,

zwracam się z prośbą o pomoc odnośnie mojego 3 latka.
Od kilku juz miesięcy ma podrażnioną okolicę odbytu. W najgorszym momencie wyglądało to tak, jakby nie miał tam skóry, jakby odparzenie, wygryzione kwasem... Dostał maść z antybiotykiem i sterydem, sprawa się polepszyła, teraz dwa razy dziennie smarujemy mu pupkę canestenem.

Jego dieta jest zbilansowana, jednak zmniejszyłam ilość owoców z uwagi na luźne, śmierdzące, klejące się do ścian toalety i trudno spłukujące się stolce.
Zawsze po wypróżnieniu pojawiała się niewielka ilość czerwono jaskrawej krwii. Po odcięciu owoców, jest tyćkę lepiej.

Od dwóch dni jednak pojawiło się coś nowego. Otóż po każdej kupce wypływa krew, ciemno-jaskrawa, dość gęsta czasami, jakby z krwawymi glutami/skrzepami.

Byłam z tym u lekarza, ale stwierdził, że to nic takiego...
Mieszkamy w UK, wiec nie mogę zrobić badań prywatnie.

Dlatego proszę o opinię, poradę, co to może być...

Z góry dziękuję.
napisał/a: Konstans 2015-05-29 21:28
O matko, kobieto, jakie nic takiego !!!!
To poważna sprawa i widac gołym okiem, ze jest źle !
Udusiłabym takiego lekarza.
Powodów moze byc kilka - od pasożytów, robali, po alergie, nietolerancje, stan zapalny !
Niemniej MUSISZ zastosować dietę - nie owoce tu winne a NABIAŁ I GLUTEN. Usuś je koniecznie z menu Twojego dziecka.
Podawaj mu probiotyki apteczne, siemie lniene mielone (zaparz na kiziel i bez fusów niech wypija szklanke a nawet dwie takiego gęstego płynu, najlepiej na czczo już pół szklanki. Mozesz lekko posłodzić)
Cokolwiek synkowi dolega ma stan zapalny, który złagodzić mozna tylko dzięki diecie. Gotuj mu zupki warzywne a'la kremy z dodatkiem ziemniaków, ryżu (dobrze ugotowanego). Powinien teraz jeśc głownie papki, by nie potrzebnie nie obciążać uk. trawiennego, który az krzyczy o pomoc.

Obecnośc krwi i śluzu jest już poważnym stanem. I ja nie chcę Cie straszyć. Chcę byś zaczęła działać, bo odpowiadasz za dziecko. A Ja dobrze Ci radzę (też na podstawie własnych doświadczeń).

Miksuj mu w tej zupie tez mięso ale ugotowane oddzielnie, podroby. Powinien jeśxc papki przez jakiś czas, Potem możesz włączyc banany i jabłka (podprażone).
Pozdrawiam