Krew w kale

napisał/a: fanta2011 2013-12-14 09:35
Witam mam w sumie to mamy problem z mężem.
Przez dwa - trzy dni mąż oddawał kał z krwią.
Pojecgaliśmy odrazu do proktologa który po badaniu stwierdził że tu nic nie widzidzi nie jest to pękniety zewnetrzny hemoroid- ale wyciek widzi.
Skierował nas na izbe przyjeć do szpitala - tam zrobili usg wyszło wporządku , pobrali krewe wyniki z krwi wyszły wporządku. umówlili nas na kolonoskopie dopiero na 22 stycznia. Ja sie bardzo boję - boje sie najgorszego. mąż prowadzi bardzo stresujący tryb życia stresu co nie miara. żadki stolec praktycznie ma cały czas.w dniu kiedy pojawiła sie krew w kale mąz popił alkohol( lubi sobie wogole wypić nie codziennie lae czesto). poza żadkim stolcem i tym trzy dniowym stolcem z krwią nie mażadnych innych bóli.
do tego odzwyczaja sie od papierosów i zuzywa dosc spore ilości niecorette(nie wiem czy to może miec jakis zwiazek z krwia w kale).
Nasz proktolog wczoraj z nim rozmawiałam powiedział ze spokojnie możemy poczekać do tego 22 stycznia na te kolonoskopie ze nie ma pośpiechu.
Ja natomisat bardzo sie denerwuje martwie i straciłam chec życia.
Możemy zrobic ta kolonoskpie prywatnie tylko sama nie wiem co robic?

Krwawienie ustało stolec jest normalnego koloru.

Bardzo prosze o odpowiedz co mamy robic?
napisał/a: Ell 2013-12-14 10:49
za duzo paniki u Ciebie. Krew w kale nie zawsze oznacza cos groznego. Ja sama mialam, i zyje
Prywatnie ja bym nie szla, bo i tak macie dosc szybko.
Tak naprawde to dosc czesto sie zdarza krew w kale u ludzi i najczesciej to cos z zapalenia, zylakow, nadzerek itp.

Najwazniejsze, ze juz macie ustalona kolonoskopie i spokojnie czekac.
napisał/a: fanta2011 2013-12-14 11:33
Dziekuje za odp ja jestem przerażona może nie potrzebnie panikuje. na świeta mamy wyjeżdzac w góry na narty a mnie poprostu nic sie nie chce nic a nic. siedze w kontach i płacze.

czy w wynikach z krwi wyszlo by że coś jest nie tak?czy jeżeli byłoby żle to kolonoskopie wykonaliby odrazu?
napisał/a: joannanr1 2013-12-14 11:47
Niepotrzebnie panikujesz , tak jak napisała Ell to się dość często zdarza .Jeżeli to była świeża krew to najpewniej pękł hemoroid.pozdrawiam
napisał/a: fanta2011 2013-12-14 12:37
joanna

lekarz powiedział że hemoroidów nie widzi i że to nie hemoroid z badania w gabinecie zabiegowym proktologa. czytałam że może być tez hemoroid wewenetrzny ktorego mozna zdiagnozowac tylko prze kolo.

a czytałam że przy nowotworach przy zapeleniach bakteriach CPR jest bardzo wysokie a u nas CPR 3,8 wiec jak najbardziej w normie.

a może powinnismy jeszcze raz wtyg zrobic powtorne badanie na morfologie CPR?
napisał/a: joannanr1 2013-12-14 13:03
Pewnie chodzi o hemoroid wewnętrzny , takie są częstsze niż zewnętrzne.Można je zdiagnozować mniej nieprzyjemną niż kolonoskopia metodą -rektoskopię.Ja nie widzę konieczności powtarzania badań , spokojnie możecie zaczekać do badania , pozdrawiam
napisał/a: fanta2011 2013-12-14 13:19
dziekuje pozdrawiam
napisał/a: fanta2011 2013-12-14 17:39
załamka znowu pojawiła się krew w kale w popołudniowym stolcu rano bylko ok i co ??

Pomocyyy
napisał/a: Ell 2013-12-14 23:09
moze byc polip, to moze byc zylak, nadzerka itp.
Ja mialam krew, w koncu po pol roku poszlam na kolonke -mikroskopijne zapalenie jelit.

Moj tata mial krew - mial podrazniona sluzowke czestymi biegunkami. Wystarczylo wyeliminowac cos z diety i po sprawie.

sasiadka miala krew przez 15 lat - w koncu poszla na operacje, bo to problemy z zylakami (czy jak to tam sie nazywalo) na jelicie.

Poczytaj na forum - mnostwo ludzi ma z tym problemy i czasami sa to błahostki a czasami powazniejsze sprawy typu:zapalenie.


Nic wiecej nie pomozemy. Jezeli sie tak bardzo boicie to idzcie na prywatna kolonoskopie i sie wczesniej dowiesz co tam sie dzieje w jelicie.
napisał/a: Ell 2013-12-14 23:13
.
napisał/a: Ell 2013-12-14 23:16
fanta2011 napisal(a):

czy w wynikach z krwi wyszlo by że coś jest nie tak?czy jeżeli byłoby żle to kolonoskopie wykonaliby odrazu?

1 Niekoniecznie, chyba, ze choroba jest zaawansowana.
2. Jezeli mąż by mialby jakies mocne bóle lub silne krwawienie lub biegunki, ktore wykanczaja organizm. Wtedy skierowanie do szpitala i tam zapewne kolonoskopia na dniach.
napisał/a: Ell 2013-12-14 23:20
Ell napisal(a):
fanta2011 napisal(a):

a czytałam że przy nowotworach przy zapeleniach bakteriach CPR jest bardzo wysokie a u nas CPR 3,8 wiec jak najbardziej w normie.



nie do konca to prawda. Bardzo wysokie crp jest czesto juz przy zaawansowanych chorobach. Na poczatku czesto morfologia jest idealna. Sama znam kilka takich przypadkow.

Ja mam mikroskopijne zapalenie jelita i moje ob bylo w porzadku, a crp przy gornej granicy. Gdyby nie objawy, pewnie by nikt nie zwrocil na to uwagi.


Ale oczywiscie, to, ze macie dobra morfologie, to bardzo dobrze.Wiecej spokoju.