krew w kale

napisał/a: zagubiaona1_91 2007-12-30 18:24
Witam
Przez kilka ostatnich miesięcy sporo razy zaobserwowałam w swoim kale krew. Jestem przerażona, bo wyczytałam gdzieś, że to mogą być objawy raka jelita grubego. Poza tym, że w moim kale jest krew to sam kał wygląda jak przy biegunce. Po każdym posiłku przeraźliwie bekam:( Przez ponad dwa miesiące przyjmowałam w dużych ilościach, codziennie tabletki przeczyszczające, które(jak ktoś mi powiedział) mogły, teoretycznie oczywiście, spowodować "podziurawienie" częsci mojego układu pokarmowego. Załatwianie moich potrzeb fizjologicznych związanych z kałem jest dla mnie baaardzo często okropnie bolesne.
Od jakiegoś czasu przyglądam się też mojemu językowi. Dziś zwrociłam na niego dokładniejszą uwagę. Mianowicie: na jego środkowej częsci mam(już od jakiegoś czasu) czarną plamę(język w tym miejscu wygląda jakby składał się w włosów), z tyłu(aż do gardła) czerwone krostki, w tym niektóre pokryte białym nalotem. Cała reeszta języka jest pokryta biało-żółtawym nalotem. Moja jama ustna często "poddaje się atakom" zapalenia jamy ustnej, ale bez względu na to czy zapelnie mam czy też nie język często piecze, a czasem czuję jakby ktoś wbiją mi w niego kołek.
Strasznie się boję, a nie chcę niepotrzebnie martwić rodziców, więc jeśli ktoś wie coś złego się dzieje z moim układem pokarmowym to proszę o informacje(o ile coś złego się dzieje).
napisał/a: Teodor M 2007-12-30 19:37
Na pewno takie objawy nie są normalne, szczególnie ta krew w kale, ale też znowu bez przesady, że to nowotwór, przyczyn powodujących takie objawy ze strony układu pokarmowego może tyć wiele. Dlatego powinnaś poinformować rodziców o takich problemach, to nie jest nic wstydliwego ale samo to się raczej nie wyleczy. Trzeba iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do dobrego specjalisty gastrologa lub gastroenterologa. Nie pozwolić, aby próbował to leczyć zwykły lekarz rodzinny, bo jeżeli akurat nie jest specjalistą w tej dziedzinie, to raczej nie pomoże a tylko dłużej to będzie trwało.

Powodów takich objawów może być tak wiele, że nawet nie warto się czasami niepotrzebnie martwić, bo może to być coś, co łatwo da się wyleczyć, albo coś już poważniejszego, ale na nowotwór w jelitach jesteś za młoda. Na pewno krwi w kale nigdy nie wolno bagatelizować, bezwzględnie konieczne są specjalistyczne badania, aby znaleźć przyczynę krwawienia. Tu wygląda na to, że coś dzieje się w jelitach, a niektóre choroby jelit dają też objawy pozajelitowe, jak np. stany zapalne i afty w jamie ustnej. Więc koniecznie poinformuj rodziców i idź do dobrego specjalisty, a on już będzie wiedział jak się za to zabrać. Zwlekanie może tylko pogorszyć sytuację, bo choćby tylko z powodu stałej utraty krwi może dojść do anemii. Jeżeli w jelitach jest stan zapalny, to jednocześnie występuje upośledzone wchłanianie a to, jeżeli trwa długo, działa wyniszczająco na cały organizm, co jest szczególnie niewskazane, jeżeli występuje w okresie dojrzewania.

Więc podejdź do tego poważnie ale bez strachu i idź do lekarza. Ja choruję na przewlekłą chorobę jelit, objawy miałem bardzo podobne i to właśnie bym Ci doradzał jako najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam
napisał/a: zagubiaona1_91 2007-12-31 11:49
Bardzo dziękuję drogi Filpie za poradę. Jestem teraz trochę spokojniejsza:) Mam nadzieję, żę uda mi się trafić na naprawdę dobrego lekarza, który znajdzie przyczynę moich dolegliwości. Jeszcze raz bardzo dziękuję.