krew w kale

napisał/a: terris 2006-11-30 11:35
czytałam wszystkie opisy dotyczące tego tematu na tym forum i nie całkiem pokrywa się z moim problemem nie miałam badań na obecność helicobacter żoładek mnie nie boli raczej "puchnę" po cięższych potrawach i większej ilości mleka czy sera białego, a kilka razy zauważyłam ciemną krew ze śluzem na papierze po wypróżnieniu i własnie po luźnym stolcu, ogólnie to nie mam regularnych wypróżnień ale nie nazwałabym tego zaparciami, nie wiem do jakiego lekarza iść prawdę mówiąc to wstydzę się, może ktoś mi podpowie co się dzieje
napisał/a: Peter 2006-11-30 14:49
To problem dla internisty lub gastrologa. Przyczyn pojawienia się krwi w kale może być b. dużo (od stosunkowo mało groźnych np. hemoroidy poprzez stany zapalne w tym zespół jelita wrażliwego aż do nowotworów włącznie). Zwlekanie z wizytą u lekarza może mieć bardzo duże następstwa dla Twojego zdrowia.
napisał/a: terris 2006-12-05 11:07
Ciężko się dostać do lekarza rodzinnego -chyba sezon przeziębieniowy, podobno w związku z końcem roku są problemy ze skierowaniem na badania (wyczerpane fundusze) więc zrobię badania krwi prywatnie na obecność helicobacter i jakieś próby wątrobowe cokolwiek to znaczy, i z wynikami w zębach:) wydam dodatkowe 50 PLN na prywatną wizytę -straszne, a co miesiąc tyle składek mi potrącają :(
Bardzo dziękuję za odpowiedź