Krew w kale i ból brzucha.

napisał/a: takiJacek 2015-12-13 15:31
5 miesięcy temu zauważyłem krew w kale. Jasna i ostra czerwień. Lekarz powiedział, że to przez zatwardzenie musiało mi pęknąć jakieś naczynko i dlatego krew dostała się do kału.
Ale teraz od 3 dni mam krew w kale cały czas i nieustający ból brzucha.
Nie jest to taki ból, który czuję cały czas. Boli gdy chodzę i przy głębszych oddechach. Wchodzenie po schodach to prawdziwa męczarnia.
Co to może być? Co mam robić?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-12-13 16:08
Krew w kale z bólem brzucha pojawia się np. gdy pęka naczynie we wrzodzie. Zgłosiłbym się na SOR w Twoim przypadku - nie ma co lekceważyć takiego stanu, Mój znajomy czekał z czymś takim kilka godzin aż go wysłałem do szpitala - diagnoza: pęknięcie wrzodu.
Aby to zdiagnozować, wykonuje się gastroskopię jeśli chodzi o górny i dolny odcinek układu pokarmowego(przełyk, żołądek, dwunastnica).

Pozdrawiam
napisał/a: andzel14 2016-01-24 19:15
Nie wiem , czemu ten lekarz nie skierował Cię nigdzie dalej.. ja miałam podobnie a on tylko zalecił branie dicopegu na zaparcia i reszta samo minie..skończyło się na ostrym dyżurze .. Nie wiem skąd Ci lekarze biorą te "opinię"
napisał/a: bogna58 2016-02-02 09:33
Kisiel888 napisal(a):
Aby to zdiagnozować, wykonuje się gastroskopię jeśli chodzi o górny i dolny odcinek układu pokarmowego(przełyk, żołądek, dwunastnica).

Gastroskopia to podstawowe badanie w takiej sytucji
napisał/a: moralna 2016-07-23 21:02
Możliwe , że masz uszkodzone jelita, żoładek czy właśnie przełyk. na ten czas na twoim miejscu piłabym nutramil. jest lekki nie uszkodzi nic w przełyku ani niżej a lepiej jego pić zamiast zwykłego posiłku jadać ponieważ jest to produkt zalecany w chorobach, okresach pooperacji etc.