Krew w kale czy to hemoroidy, zylaki ?

napisał/a: troy1 2007-08-27 07:36
Witam!
Temat dla mnie dosc wstydliwy, mam od jakiegos czasu przy wypruznianiu sie, na poczatku mala ilosc krwi, czuje bol przy zwieraczu lekki w akcie defekacji. Ostatnio mam prace raczej siedzaca i nie mam mimo to problemow z zaparaciami.
Nie wiem czy to powazna sprawa czy moze czopki podlecza sprawe a jesli nie to pozostanie wizyta u specjalisty :(
Podejzewam hemoroidy lub wlasciwie zylaki odbytu ktora moze pekaja i stad ta krew ? Prosze o porade na odleglosc.
napisał/a: klapouszek2 2007-08-27 23:00
Mogą to byś hemoroidy. Jednak prawidłową diagnozę może postwić lekarz tylko po bezpośrednim zbadaniu - dlatego warto byłoby się do niego udać. Czopki, które mogę polecić to Hemorol, Proctosone, Procto-Glyvenol i Posterisan. Mogą też być maści. Do tego warto by łykać coś uszczelniającego naczynka np.: Diosminex-(nowy odpowiednik Detralexu dostępny bez recepty), Venescin, Aescin. Jeśli po ok. tyg stosowania objawy nie ustąpią należy udać się do lekarza.
napisał/a: troy1 2007-08-27 23:11
klapouszek napisal(a):Mogą to byś hemoroidy. (...) Jeśli po ok. tyg stosowania objawy nie ustąpią należy udać się do lekarza.


Dziekuje serdecznie za szybka odpowiedz, naprawde milo czuc ze komus chce sie odpisac i poradzic :)
Tez mi przyszly hemoroidy na mysl, poniewaz mam od 2 lat prace dosc siedziaca. Dostarczam co jakis czas blonnik ale to raczej za malo, dodaje teraz wiecej ruchu do tego. Wypadki zdarzaja sie zadko ale jest to powod do zmartwienia. Nic mnie nie boli wiec zastosuje napisane przez Ciebie preparaty czopkowe. Nadmieniam ze takie krawienia swierze zdarzaja sie srednio raz na 3 tyg. Jak to nic nie da, udam sie mimo wstydu do lekarza
napisał/a: ~Anonymous 2007-08-30 22:50
ja tez co jakis czas mam krew w kale. Ale ... byłam u gastrologa i nic mi nie wykazało. Nie wiadomo wiec z kąd ta krew:/
napisał/a: Paulina201 2007-11-07 14:40
Witam
Wystąpił u mnie bardzo podobny problem . Po urodzeniu pierwszego dziecka , a było to 2 miesiące temu pojawił się problem z wypróżnianiem . Ból przy oddawaniu kału i krew wokół niego to u mnie jedyne objawy . Dlaczego tak sie dzieje ? czym to grozi ? proszę o szybką odpowiedź .
napisał/a: Alkaidaaa 2008-06-14 19:54
Witam!
Czytałam już trochę tego forum ale nie ma jak to zadać samemu pytanie. Mam 18 lat i od niedawna zauważyłam,że podczas defekacji wydobywa mi sie z odbytu niewielka ilość krwi(kał jest normalnych rozmiarów). Tak już się dzieje od ok 3 miesięcy. Po wypróżnieniu pobolewa mnie czasem odbyt. Jednak to co dziś zobaczyłam przeraziło mnie. Podczas wydalania straciłam bardzo dużo krwi , jak bym miała okres... Nigdy tak nie miałam...normalnie krew kapała ze mnie...nie wiem co jest grane a szczerze to boję sie iść do lekarza...pomóżcie...

Pozdrawiam!
napisał/a: stample 2008-11-25 10:01
witam od ponad tygodnia mam maly problem przy wyproznianiu sie zauwazylem ze na papierze toaletowym pojawila sie sladowa iloc krwi,zagladajac do muszli widac ze woda zmienia kolor na lekko czerwony....przy oddawaniu kalu nie dczuwam bolu tylko male pieczenie w okolicach odbytu.bardzo sie martwie poniewaz przechodzilem wczesniej chorobe nowotworowa(ziarnice zlosliwa)lecz od czerwa tego roku jestem juz zdrowy bardzo sie martwie prosze o pomoc
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-12 11:06
I jak sprawa zakończona?