krew podczas oddawania kału

napisał/a: magda1041 2009-08-22 18:15
Witam,
pod koniec tamtego tygodnia przy podcieraniu się po oddaniu kału zauważyłam ślady krwi, krew była raczej jasna. Wczoraj wieczorem znów pojawiła się krew, tym razem raczej ciemniejsza do tego przed snem towarzyszyła mi spora ilość "cichych" gazów o brzydkim zapachu . Dziś by sprawdzić czy znów ona występuję wypiłam cappuccino(po nim zawsze chce mi się do ubikacji), krew nadal była, do tego doszło lekkie pieczenie/swędzenie w okolicach odbytu(ale kojarzę to z tym, że wczoraj zjadłam paczkę solonych chipsów i zupkę pomidorową z makaronem z proszku).
Dopiero teraz skojarzyłam, że w tamtym tygodniu prawie przez cały tydzień odżywiałam się zupkami z proszku, chipsami, batonikami zbożowymi, zapiekankami itp. A wczoraj też zjadłam trochę "sztucznego" jedzenia.
Bardzo proszę o odpowiedz, co to może być. Na początku wolałabym się z kimś skonsultować przez internet poniewaz bardzo się wstydzę iść z tym do lekarz....
Dodam, że mam prowadzę średnio aktywny tryb życia, mam 18 lat i odżywiam się raczej "czym popadnie.
napisał/a: Paulla 2009-08-22 23:05
Czy występują bóle brzucha, zaparcia, nudności, brak łaknienia, spadek masy ciała?
Najprawdopodobniej cierpisz na hemoroidy, ale przez Internet diagnozy nie postawimy.
Wskazana konsultacja lekarska, by wykluczyć inne dolegliwości.
O hemoroidach nie będę pisała jak się je leczy, bo masz masę wątków na ten temat na forum.
napisał/a: magda1041 2009-08-22 23:15
Dziękuję za odpowiedz.
Bóle brzucha - czasem czuje jakieś delikatne kłucie, tzn. na przykład teraz czuję, coś po prawej stronie pod żebrami.
Zaparcia, nudności, spadek masy - nie. Brak łaknienia - w prost przeciwnie, chce mi się jeść, ale boję się, i zjadłam na razie jedną, małą kanapkę.
Za to dziś od samego rana cały czas odbija mi się powietrze("beki") i "spuszczam z siebie gazy"...
napisał/a: Paulla 2009-08-22 23:46
Kłucie po prawej stronie może wskazywać na wątrobę. Warto zmienić sposób odżywiania. Wyeliminować słodycze, ciężkostrawne potrawy oraz gazowane napoje. Jadać sporo owoców i warzyw.
Zacznij jeść regularnie posiłki nawet 5 razy dziennie, ale w małych porcjach. Pij dużo płynów (około 2.5 litra na dobę).
Gazy są zapewne wynikiem wzdętego brzuszka. Możesz stosować Colon C, który poprawia perystaltykę jelit albo jedz 1 jogurt Activia dziennie.
I wskazana wizyta u lekarza gdyż krwawienie podczas oddawania kału nie zawsze jest wynikiem żylaków odbytu.
Jeśli to żylaki odbytu doktor sprawdzi je w bardzo prosty sposób wykonując badanie per rectum czyli przez odbyt. Lekarz przeprowadza je palcem ubranym w gumową rękawiczkę i nawilżonym specjalnym środkiem. Trwa to zaledwie chwilę, jest bezbolesne.
napisał/a: magda1041 2009-08-23 00:16
Słodyczy jem całkiem sporo. Ciężkostrawne potrawy i napoje gazowane - rzadko. Piję mniej więcej 1,5l wody dziennie + czasem herbaty itp. Ostatnio jem sporo owoców.
A czy ten jogurt Activia naprawdę pomaga, czy jest to tzw. pic na wodę?
A jeśli nie żylaki odbytu, to co może być przyczyną krwawienia?
napisał/a: Paulla 2009-08-23 00:42
magda104 napisal(a):
A czy ten jogurt Activia naprawdę pomaga, czy jest to tzw. pic na wodę?
A jeśli nie żylaki odbytu, to co może być przyczyną krwawienia?

Activia pomaga jeśli jest jedzona regularnie.
Przyczyny krwawienia z dolnego odcinka pokarmowego:
* Hemoroidy - niewielka ilość świeżej żywoczerwonej krwi na papierze toaletowym lub pokrywającej stolec, a czasami może wystąpić znaczne krwawienie z odbytu. Towarzyszyć temu może ból, świąd lub dyskomfort w okolicy odbytu.
* Szczelina odbytu - niewielka ilość świeżej żywoczerwonej krwi na papierze toaletowym lub pokrywającej stolec. Towarzyszyć temu może ból, świąd lub dyskomfort w okolicy odbytu.
* Uchyłki jelita grubego - zwykle bezbolesne krwawienie żywoczerwoną lub zmieszaną ze stolcem krwią, najczęściej ustępuje samoistnie
* Angiodysplazje - mnogie zmiany naczyniowe najczęściej w prawej części okrężnicy - zhemolizowana ciemna krew i (lub) skrzepy w stolcu
* Nowotwory łagodne i złośliwe jelita grubego, polipy - częściej niewielkie krwawienie - zabarwienie zależy od umiejscowienia zmiany lub krew utajona w kale
* Choroby zapalne jelit - najczęściej krew ze śluzem
* Infekcje bakteryjne przewodu pokarmowego - wolny stolec z domieszką krwi
* Izolowane wrzody jelita grubego - rzadko obfite krwawienie, krew na stolcu
napisał/a: magda1041 2009-08-23 16:59
Dziękuję.
Może rzeczywiście to hemoroidy, dziś znowu czasem czuję świąd. Ale w takim razie czemu krew jest ciemniejsza i jest jej trochę więcej niż trochę na papierze. Czy mogło dojsc do np. pęknięcia guzka?
Poczekam jeszcze kilka dni i jak coś to pójdę do lekarza... na początku do rodzinnego i on powinien dać skierowanie?
napisał/a: dimedicus 2009-08-23 22:23
Objawy wskazuję na problem na odcinku przełyk-jelito grube,przyczyn może być wiele(nie są to hemoroidy)wskazana wizyta u gastrologa(skierowanie)
napisał/a: magda1041 2009-08-24 11:42
Dziękuję za odpowiedz.
Wieczorem wzięłam zimną kąpiel, świąd jakby ustąpił. Nadal odbija mi się powietrze, chodź już trochę mniej. Ogólnie dość często zdarza mi się mieć wzdęty brzuch ale zawsze winiłam to dużą ilością słodyczy w diecie. Kiedyś jakiś czas często miałam zgagę, bolał mnie brzuch itp. robione były badania(była spuszczana (nie wiem jak się to badanie nazywa) sonda i usg), ale nic nie wykazały. W sumie nie wiem czy ma to coś wspólnego z tymi dolegliwościami.
Muszę poczekać jeszcze na wizytę w wc i sprawdzić, czy nadal jest krew....
napisał/a: Paulla 2009-08-24 20:17
To badanie o którym wspominasz to zapewne gastroskopia lub kolonoskopia. Poprzednio miałaś te badania robione gdyż również wystąpiło krwawienie?
napisał/a: magda1041 2009-08-24 22:06
Nie, wcześniej krwawienia nie było. Ogólnie mam problemy gastrologiczne od kilku dobrych lat, ale nic nie wykryto.
Zastanawiam się co mogło spowodować krwawienie, czy jest to związane z czymś co mi dolega od jakiegoś czasu, czy zostało ono wywołane czymś innym...
napisał/a: Paulla 2009-08-25 10:44
Kiedy odpowiadałam na Twój pierwszy post to nie wspominałaś o takich dolegliwościach jak zgaga. Zgadzam się w 100% z wypowiedzią Użytkownika @dimedicus. Wskazana wizyta u gastrologa oraz przeprowadzenie odpowiednich badań: gastroskopia bądź kolonoskopia gdyż należy ustalić co wywołało krwawienie.
Obecnie zmień dietę o czym także była już mowa.