Krew na papierze

napisał/a: jesuis 2014-08-19 17:10
Witam,
Od kilku miesięcy sporadycznie (na początku raz na miesiąc, później na 2 tygodnie,teraz coraz częściej) na papierze widzę ślady jasnej, świeżej krwi. Za każdym razem jest jej coraz więcej. W związku z tym, że pochodzę z miejscowości, gdzie nie ma dostępu do proktologa, a na wizyty się czeka w większych, dalekich ode mnie miastach na NFZ długo (ja na swoją czekam już ponad 2 miesiąc) postanowiłem zadziałać coś samemu i zacząłem miesiąc temu stosować czopki Hemorol. Krwawienie ustąpiło od razu. Spokój nie trwał jednak długo. Tydzień po ich odstawieniu znowu pojawiła się krew i znowu jest jej dosyć sporo. Dodam, że stolec nie jest w całości krwisty, jedyne ślady krwi, którą widać są tylko w centralnym miejscu stolca (wygląda to tak jakby po wypróżnieniu się krew płynęła z odbytu). Oddawanie stolca jest bardzo bolesne i siłowe wtedy kiedy pojawia się krew. Stolce wydają się bardzo twarde i ciężko wychodzą.Czy to są raczej hemoroidy (ewentualnie jakieś pęknięcie typu szczelina odbytu) skoro krwawienie ustaje po czopkach na hemoroidy i szczeliny? Czy raczej nie czekać na nasze kochane NFZ i jechać koniecznie prywatnie szybciej? Dodam, że mam dopiero 23 lata i wyniki morfologia etc są w porządku.
napisał/a: delinka79 2014-08-19 21:04
prawdopodobnie żylaki odbytu , bez badania jednak na 100 % nie stwierdzi się tego ale opis na to wskazuje
napisał/a: piotrosiama 2014-08-20 01:19
Podpisuję się pod wypowiedzią Delinki że wskazuje to na żylaki odbytu.
Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, potrawy ubogie w błonnik, mało spożywasz napojów, może i jedzonko tzw. śmieciowe, problemy z wypróżnianiem itp. - to wszystko powoduje takie efekty.
Ja bym Ci radziła kupić czopki Procto-Glyvenol - niestety są droższe ale za to skuteczniejsze.