krew na listku papieru toaletowego

napisał/a: baddog 2007-08-08 17:02
rok temu w nocy miałem napad bólu podbrzusza. miałem usg i badanie krwi. Ból lekko ustąpił, lekarz polecił mi sondę :/ nie zrobiłem. mam ból do dziś delikatny, impulsowy z prawej strony podbrzusza (gdzieś miedzy pępkiem a wyrostkiem). przy wydalaniu mam czasem ból przy ujściu. Kopa jest normalna, zaskakujące są śladowe ilości krwi na listku papieru. a kiedyś na stolcu (raz taki przypadek odnotowałem - było to na ścianach toalety widoczne) nie jestem pewien czy ten ból ma jakąś wspólnotę z krwią, czy może to tylko mój zwieracz szwankuje. dziękuje za pomoc i przepraszam za moja niezręczność w pisaniu.
napisał/a: Meredith1 2007-08-16 09:47
Może to uchyłek meckela??
napisał/a: Christine1 2007-08-16 12:15
Widoczna świeża krew w toalecie, po oddaniu stolca, może mieć wiele różnych przyczyn, np. uchyłek meckela, różnego rodzaju polipy jelita grubego, szczelina odbytu, hemoroidy i inne, których nie ma sensu wymieniać, bo i tak musisz zrobić dodatkowe badania, żeby się upewnić.
Z innych opisywanych przez Ciebie objawów, faktycznie można najbardziej przypuszczać uchyłek meckela - ale bez lekarza i badań się nie obejdzie.
napisał/a: kowalg 2007-08-16 13:35
Ja mialem podobne objawy i wyszlo mi podejrzenie choroby Crohna, mialem polipa 3 mm.