Krem czy serum do twarzy?

napisał/a: firola 2016-05-12 16:43
Dostałam niedawno w prezencie serum do twarzy, przyznaję, że to dla mnie zupełnie nowy kosmetyk bo do tej pory kupowałam jedynie kremy. Stosujecie serum? czym się różni od kremu? i czy stosując serum krem jest już nie potrzebny?
napisał/a: HotChocolate 2016-05-15 15:03
stosuję kremy jak na razie, jedno nie wyklucza stosowanie drugiego, serum działa mocniej i lepiej po prostu, zachęcam do lektury tutaj http://www.vichy.pl/artykul/conseil-application-serum-visage/a17142.aspx to moim zdaniem porównywalna zależność do odżywki i maski w przypadku pielęgnacji włosów :)
napisał/a: buzek 2017-05-26 12:00
firola napisal(a):Dostałam niedawno w prezencie serum do twarzy, przyznaję, że to dla mnie zupełnie nowy kosmetyk bo do tej pory kupowałam jedynie kremy. Stosujecie serum? czym się różni od kremu? i czy stosując serum krem jest już nie potrzebny?


Serum ma na celu odżywić skóre, dostarczyć jej najwazniejszych składników odżywczych Krem natomiast nawilżyć i zabezpieczyć. Warto jest kupić sobie i to i to. Sama ostatnio na przyklad sprawiłam sobie nowe serum do twarzy, które w zasadzie u mnie pełni rolę dwwa w jednym Jest to serum Richevon, z którego jestem zreszta osobiście bardzo zadowolona. Ładnie nawilzyło moją skóre, odżywiło. I co najwazniejsze zmniejszyło lekkie zmarszczki jakie miałam
napisał/a: blondyneczka_83 2017-06-30 18:10
Używam serum z Norela (przeciwzmarszczkowe) zawsze na noc pod krem (krem wielozadaniowy Derma plus z ekstraktem z jagód goji). Moim zdaniem trzeba odróżniać specyfikę tych produktów, a wtedy nie będzie problemów z ich właściwych stosowaniem.
napisał/a: Lukrecja_Borgia 2017-07-31 11:41
Moim zdaniem warto jak ktoś ma bardzo sucha cerę pomyśleć o tym i o tym. Najpierw zastosować serum, a potem krem. dla mnie samo serum to chyba byłoby za mało.