kregosup lędzwiowy

napisał/a: damioanrzepka1 2013-06-03 17:44
kregosup lędzwiowy
Badanie odcinka ledzwiowego kregosupa wykonane w sekwencji Se. STIR w obrazach T1,T2 w płaszczyżnie strzałkowej i poprzecznej.
Badanie wykazuje:
Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3- L4.
Widoczne guzki Schmorla.
Zmiany zwyrodnieniowe w postaci przebudowy struktury kostnej wzdłuż blaszek granicznych sąsiadujących trzonów L3- L4 oraz wzdłuż dolnej powierzchni L2 i górnej L5.
Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych w całym odc. Ledzwiowym.
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L3- L4.
Na poziomie L5- S1 kręgozmyk przedni wynoszący 4mm.
Na poziomie L3- L4 na lewo od linii pośrodkowej nieznacznie uwypuklenie krążka międzykręgowego z nieznacznym uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego.
Na poziomie L5- s1 krązek międzykręgowy wpukla sie do dolnej czesci obu otworów miedzykregowych przylegając do korzeni nerwów ich obrebie.
Badanie wykonane po podaniu Sk nie wykazuje ognisk wzmocnienia patalogicznego w obrębie struktur kostnych kręgosupa.Nie stwierdza sie również obszarów nieprawidłowego wzmocnienia samego kanału kręgowego.
Stożek rdzenia o regularnych zarysach.

Zabieg miałem robiony 2010.09.27
A od miesiaca odczuwam bole w odcinku ledzwiowym po prawej stronie na dole.I lewa noga dretwieje mi w ciągu dnia.Najgorzej jest jak siedze .To bardziej odczuwam dretwienie jak siedze. Co Pan Dr, sadzi o tym badaniu.O co w tym rezonansie Panie Doktorze chodzi. .czemu mnie boli po prawej stroniei noga lewa dretwiejie. Przez pół roku prawie noga mi nie dretwiała.Od tygodnia zaczeła dretwiec .Prosze o rade.