kregoslup

napisał/a: nowa3 2007-09-22 08:21
mam zgrubienie na szyi i jak to dotykam mam wrazeni ze jest to tluszcz a jak dotykam mocniej to tak jakbym miala narosnieta kosc lewe ramie mam przesuniete do przodu cala moja lewa strona jest zgrubiala tak jakby cos tam roslo w polowie kregoslupa tesz odczuwam bol a szczegulnie wtedy gdy leze w wannie i jak sie przesuwam w dol to tesz mam wrazenie ze mi cos tam naroslo
i odczuwam bol jak leze na kanapie i mam wyciagniete rece do gory to po kilku sekundach mi dretwieje lewa strona reki promieniujac ku dolowi az do lewej nogi ramiona mam zawsze napiete a jak chce sie wyprostowac to mam wrazenie ze cos mi tam przeszkadza nawe w tej chwili jak siedze przed komputerem to odczuwam bol czy w moim przypadku zaleccane byloby zrobienie tomografi komputerowej i cz pomoglby mi masarzysta
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-24 18:24
masaz raczej nie pomoze, a nie powinno sie go robic nie upewniwszy sie, ze wszystko jest w porzadku. Rezonans czy tomografia nie musi byc konieczna, mozna zaczac od badania klinicznego - moze lekarz rozpozna "na dotyk" co to jest. Bylas z tym u lekarza? I jak dlugo masz ten problem? Zaczal sie nagle, czy zawsze to mialas? Inne potencjalne badania to RTG albo USG, jak one nic nie pokaza, to moze faktycznie rezonans

[ Dodano: 2007-09-24, 17:29 ]
ah, nie zauwazylam ze mialas juz RTG, ktore nic nie pokazalo poza zniesiona lordoza, jak wynika z twoich innych postow, wiec ta "narosl" to nie kosc
napisał/a: nowa3 2007-09-25 15:06
a dlaczego mi dretwieja rece i jak dlugo siedze to mi sztywnieje kark i odczuwam bol to zgrubienie mam od 18 lat a mam 32
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-25 18:28
cizko powiedziec, nie badajac cie. Ale przyczyna moze byc wzmozone napiecie miesniowe - powoduje ze nerw jest "uwieziony" albo niedokrwiony (szczegolnie jesli siedzisz w jednej pozycji), co daje ci objawy jego podraznienia jak dretwienie rak.
A co do przechylania glowy w prawo -to podobnie - wzmozone napiecie miesni po lewej stronie moze dawac ograniczenie ruchu w prawo i bol.
Mozesz sprobowac cieplych okladow i delikatnego rozciagania miesni z lewej strony.