kręgosłup

napisał/a: Abis28 2006-08-03 09:37
Chciałam powiedzieć, że zaniedbałam strasznie kregosłup, tzn. jestem pewna, że nie chodzę o własnych siłach, jestem pochylona do przodu, nie ruszam rękami idąc, mam problemy z siedzeniem, własciwie siedzę na leżąco, nie ruszam głową przy chodzeniu, boli mnie głowa, mięśnie nie pracują mi, podejrzewam, że to osłabienie mięśni brzucha. Chciałam prosić o radę, jak leczyć, jak sobie pomóc.
napisał/a: plb1985 2006-08-03 13:55
Abis28 napisal(a):zaniedbałam
co to znaczy? czy uważasz, że nie wykonywałaś żadnych specjalnych ćwiczeń na kręgosłup,a poza tym byłaś czynna, czy też nadwyrężałaś kręgosłup albo przez nadmierne obciążenia fizyczne albo np. przez długotrwałe siedzące pozycje? w jakim jesteś wieku?

jeżeli chodzi o osłabienie mięśni to jedyną radą są ćwiczenia...tylko wtedy możesz je wzmocnić; na początek jakaś rozgrzewka, czyli rozruszanie wszystkich stawów w miejscu, jakieś lekkie rozciągania, a potem mogę polecić bieganie (i nie chodzi o to, żeby biec cały czas, ale załóż sobie np. 5min biegu, 5 spaceru), poza tym jazda na rowerze, pływanie. Kiedy już będziesz miała jako taką sprawność, to możesz przystąpić do ćwiczeń poszczególnych partii mięśni: brzucha, grzbietu itd. Możesz też zacząć chodzić na aerobik...
napisał/a: Abis28 2006-08-03 21:28
Mam 29 lat i zauważyłam,że od 9-ciu miesięcy mam takie problemy, najgorsze, ze nie mogę podnosic rąk idąc i ruszać glową. Na szyi ogromna narośl skóry i mięsień,którym "chodzę". inne mięśnie nie pracuja tzn.brzuch,tyłek,nogi. jestem dosyć nerwowa i niecierpliwa. czuję się coraz gorzej. jutro idę na prześwietlenie szyi. dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: plb1985 2006-08-05 00:57
zgłoś się do lekarza, ponieważ Twoje objawy są co najmniej dziwne...i oczywiście pisz jak mają się sprawy, jakie wyniki i co lekarze podejrzewają. pozdrawiam
napisał/a: Zygfryd1 2014-04-30 21:19
poloz sie na wznak
napisał/a: pati_2701 2014-05-07 15:20
prosze o interpretcje badania RTG czynnosciowe kregoslupa szyjnego:
Na zdjeciu czynnosciowym kregoslupa C na poziomie C2-3 w przodopochyleniu widoczne przemieszczenie ku przodowi C2 wzgledem C3 na ok 5mm.
co to oznacza? jakie jest leczenie w tym przypadku. wizyte u lekarza mam dopiero za miesiac;/