Kregoslup- opis rtg?

napisał/a: Pickwick7 2007-09-28 22:07
Witam,
Czy moze mi ktos pomóc w odczytaniu opisu rtg?
Od miesiaca pobolewaly mnie plecy wiec poszlam sobie zrobic rtg.
Pobolewa mnie tez pod pacha...
Czy to wszystko moze wynikac z tego? ..

W odcinku Th kręgoslupa wyraźne prawostronne skrzywienie i niewielka rotacja niektórych trzonów typ A.
Wyrównanie fizjologicZnej kyfozy.
Dyskopatii nie stwierdza się.
Zmiany zwyrodnieniowe w stawie żebrowo-poprzecznym na poziomiach 8-9 obustronnie.

No i co moze byc przyczyna takich zmian... Bo ja to od razu mysle o najgorszym.
Pozdrawiam
Ewa
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-29 13:30
to znaczy ze masz skolioze (skrzywienie) odcinka piersiowego kregoslupa. A bol pod pacha pochodzi prawdopodobnie ze zmian zwyrodnieniowych - tam gdzie zebra lacza sie z kregoslupem. Nic powaznego, ale moze byc uciazliwe.
Bedziesz miec jakies leczenie?
napisał/a: Jastin 2007-09-29 19:52
Witam Cię serdecznie. Ewo współczuję Ci bardzo,znam ten ból!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja od ośmiu lat choruję na kręgosłup.Juz jestem po kilkunastu operacjach odcinka lędzwiowego i szyjnego.A ostatnio zaczeły się problemy z odcinkiem piersiowym.Tez jestem w trakcie diagnozowania.I mam radę dla Ciebie,poproś lekarza o rezonans magnetyczny tego odcinka bo rtg nie jest takie dokładne.
Pozdrawiam Cię serdecznie.Justyna
napisał/a: Pickwick7 2007-09-29 21:59
Witam,

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Jak na razie to nie bylam jeszcze u lekarza, tylko zrobilam rtg.
W pazdzierniku mam zamiar zaczac lazic po lekarzach.
A co moge zrobic sama? Sciagnelam sobie cwiczenia na kregoslup.
Zamierzam isc na basen, co jeszcze ?

Pozdrawiam
Ewa
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-30 11:26
cwiczenia to dobry pomysl, idealnie takie nie obciazajace kregoslupa i symetryczne. Basen to swietny pomysl, bo nie dosc, ze miesnie pracuja w odciazeniu, to dochodzi glebokie oddychanie poprawiajace ekspansje klatki piersiowej czyli wlasnie ruch w tych stawach, gdzie zebra lacza sie z kregoslupem, i gdzie masz zmiany zwyrodnienieowe. Do tego moglabys sprobowac Pilatesa. Rezonans w twoim przypadku nie powinien byc konieczny - diagnoza jest jasna.
napisał/a: Pickwick7 2007-09-30 22:13
Witam,

A czy skolioza to moze wystapic w wieku 34 lat?
Bo gdzies czytalam ze to raczej pozniejszy wiek jest bardziej prawdopodobny.
Ja mam 34 lata, 3 letnie dziecko, zero ruchu - biurko i sprawdzanie papierkow, do tego ostatnio przytylam 4 kilo (3 tyg - wakacji all inclusive).
A czy takie zmiany moga byc nowotworowe, ale wtedy to chyba by bylo cos widac na rtg?
Pytam bo mam obcesje, ciagle sie boja jak tylko mnie cos zakluje.
Prosze sie ze mnie nie smiac, ale chyba sama sie wpedzam w nerwice z moimi obawami;-(

Ewa
napisał/a: NimfaBlotna 2007-10-01 15:22
zmiany nowotworowe to raczej nie :) nie panikuj
Byc moze zawsze mialas skolioze, ktora nie dawala ci objawow bolowych, a stopniowo zwiekszala sie z czasem, ciezko powiedziec. Jesli twoim glownym problemem jest ten bol pod pacha, to prawie na pewno pochodzi ze zmian zwyrodnieniowych
napisał/a: agnola 2007-11-07 22:53
Ewa,

i masz jakies wiesci?
Mozesz opisac jaki masz ten bol pod pacha? Chyba mam cos podobnego i dzisiaj lekarka powiedziala ze to moze byc od kregoslupa a mam troche skrzywiony.

odezwij sie
Agnieszka
napisał/a: iwonat2 2007-11-16 13:56
witam ja też mam problem z kręgosłupem.dokucza mi lewostronny ból głowy,drętwienie lewej połowy ciała i okropny ból kręgosłupa.mam zrobiona tomografie oto wynik;
-ognisko rozrzedzenia utkania istoty beleczkowej trzonu C4 po stronie lewej co odpowiada obrazowi naczyniaka.
-trzon kręgowy o zachowanym kształcie i wysokości.
-spłycona lordoza C.Tworzenie patologicznej kyfozy pogranicza C-TH.
-obniżenie wysokości krążków m/k na poziomie patologicznego skrzywienia z wypuklinami powodującymi łagodne modelowanie worka oponowego z zachowaniem rezerwy przestrzennej kanału kręgowego i otworów kręgowych.
pomocy;co to oznacza.
napisał/a: Pickwick7 2007-12-13 21:18
Agola

Wieści niestety nie mam.
Ból pod pachą minął, inne nie.
Cały czas mam bóle pleców koło łopatki i jakby w klatce piersiowej.. tylko że to są bóle niewielkie.
Byłam u internisty, stwierdził że to może być od noszenia dziecka (12 kilo).
Nie przekonuje mnie to.
W nowym roku idę do neurologa bo inaczej zeświruję.
A Ty coś więcej wiesz ?

Ewa
napisał/a: jolaxy 2009-07-31 17:18
Dzień dobry, chciałam spytać gdzie można wykonać rtg kręgosłupa na siatce ? okolice miasta Radomia. Proszę o szybką odpowiedź jola.xy@gmail.com
napisał/a: jolusia13 2009-08-02 14:00
Witam!
Pickwick7 niech internista da skierowanie do neurologa-kręgosłup to nie żarty!
Ja według lekarzy ciągle za młoda byłam na choroby kręgosłupa-skończyło się operacją lędźwiowego, rehabilituje piersiowy i czekam na Tk szyjnego(w którym miałam zmiany już 15 lat temu).
Więc nie dajcie zbywać się i odprawiać z kwitkiem,ale tez nie trzeba szukać na siłę choroby!
Pozdrawiam!