Kręgosłup odcinek lędźwiowy.

napisał/a: agusia3301 2011-11-13 14:54
Witam. Mam 38 lat. Od około 2 lat odczuwam ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. W 2 010 r miałam wykonaną tomografię komputerową tego właśnie odcinka. Oto wynik: Na poziomie przestrzeni międzykręgowej L4/L5 niewielkie lewostronne wpuklanie się krążka międzykręgowego do przestrzeni zachyłka bocznego do 3,5 mm ze zwężeniem lewego zachyłka bocznego i uciskami korzeni nerwowych" byłam z tym u neurologa, ale powiedział że to nic takiego,przepisał mi zabiegi (10) w czasie których, owszem kręgosłup nie bolał, ale jak tylko sie skończyły zaczęło się od nowa. Ból! Dostałam od neurologa Tolperis i mam go podobno brać cały czas jak boli. A boli mnie cały czas (głównie codziennie rano). Nie chce do końca życia brać leków, po których się źle czuje! Bardzo proszę o opinię co to w ogóle jest i czy faktycznie nie da się z tym nic zrobić? Dziękuję i pozdrawiam Agnieszka.
napisał/a: delinka79 2011-11-13 15:43
tzw. dyskopatia czy przepuklina krążka miedzykregowego, który wpuklając się uciska na korzenie nerwowe i stąd ból, bóle będą co jakiś czas nawracać , leczenie jest zachowawcze doraźnie przy dużym bolu leki przeciwbolwe i przeciwzapalne oraz rozulniajace miesnie przykregoslupowe jak wlasnie Tolperis, czasem w iniekcjach , jesli nie pomaga okresowa rehabilitacja ktora juz mialas, wzaawansowancyh przypadkach - operacja
napisał/a: agusia3301 2011-11-13 15:55
Dziękuję za odpowiedż. Ten ból towarzyszy mi niestety codziennie i mam wrażenie że się pogłębia :(