Kręgosłup lędźwiowy

napisał/a: bialy1231 2011-03-07 14:33
Mam 38 lat. Od czasu do czasu w przeszłości odczuwałem chwilowe bóle w dolnej części pleców. Bóle te nie pozwalały mi się poruszać, ale po kilku minutach ustępowały. Niedawno, podczas niewielkiego skłonu do przodu przeszył mnie okropny, nie do zniesienia ból. Tym razem sam nie ustąpił. Nie mogłem się poruszyć. Nawet oddychanie (szczególnie wdychanie powietrza) nasilało ból w dolnej części pleców. Ponieważ przez około 20 minut nie ustepowało wylądowałem w szpitalu. Tam dostałem kilka różnych zastrzyków i po dwóch dniach wyszedłem do domu. W wypisie ze szpitala przezcytałem:
"Deformacja płytek granicznych trzonów kręgów L1-L3 na tle przebytej choroby Schoermana. Dyskretnie nasilony kregozmyk tylny L4-L5 bez wtórnych zmian wytwórczych, spondylofitycznych. Częściowa skaralizacja kręgu L5 - anomalia rozwojowa. Poza tym kręgosłup L-S radiologicznie prawidłowy.
Ostry zespół lędźwiowo-krzyżowy ustępujący
Dostałem skierowanie do neurologa. Jak wspomniałem mam 38 lat i jestem czynny zawodowo. Jak najlepiej leczyć takie schorzenie? Wiem, że zmiany powstałe w moim kręgosłupie są nieodwracalne. I jeszcze jedno pytanie: czy czekać na wizytę u neurologa około 2 miesiące z NFZ, czy schorzenie wymaga natychmiastowego leczenia i lepiej wydać trochę pieniędzy i iść prywatnie.
W chwili obecnej boli mnie dolna część pleców i mam wrażenie, jakby mięśnie nóg, szczególnie ud były cały czas spięte. Poza tym gdy przebywam kilka minut w jednej pozycji, czy to siedzącej czy stojącej, ból pleców nasila się.
Proszę o odpowiedź, czy to co u mnie zdiagnozowano to poważna sprawa.
Pozdrawiam.
napisał/a: marigoldd 2011-03-10 11:47
Bardzo proszę o pomoc, jestem dziewczyną i mam 15 lat, czekają mnie badania i rtg kręgosłupa, lekarze ostrzegali mnie, że to może być nie bezpieczne ze względu na to, że rentgen będzie dotyczył także jajników. Czy mogę przez to badanie RTG mieć w przyszłości problemy z płodnością?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam ;)
napisał/a: ata28 2011-03-10 17:42
marigoldd napisal(a):Bardzo proszę o pomoc, jestem dziewczyną i mam 15 lat, czekają mnie badania i rtg kręgosłupa, lekarze ostrzegali mnie, że to może być nie bezpieczne ze względu na to, że rentgen będzie dotyczył także jajników. Czy mogę przez to badanie RTG mieć w przyszłości problemy z płodnością?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam ;)

to połowa ludzi by dzieci nie mogla miec
napisał/a: nales22 2011-03-26 09:23
Witam.Mam 28 lat mężczyzna Od dłuższego czasu mam silne bóle w okolicach lędźwi po lewej jak i po prawej stronie myślę że to są okolice nerek.
Podczas całego dnia jest nieźle nie czuję bólu, ale jak tylko wieczorem położę się do łóżka to już po godzinie zaczyna mnie w tych okolicach boleć. W nocy budzę się z bólem i zwijam się w kłębek i wtedy czuję jak tam mi się coś naciąga i mam chwilkę ulgi. Rano ciężko mi jest wstać z łózka i przez oko godzinę poruszam się jak robot. Myjąc zęby muszę opierać się rękoma o umywalkę bo moje plecy nie są w stanie utrzymać w zgięciu tułowia. Jak kicham właśnie o tej porze to szybko muszę się położyć na łóżko bo bym się złamał w pół! Po godzinie poruszania się po domu przechodzi aż do wieczora. Miałem robiony rezonans kręgosłupa lędźwiowego i byłem u lekarza i wszystko porządku. Czy ktoś może mi pomóc?
napisał/a: milka101 2011-07-11 19:38
Witam jestem po operacij przepukliny odcinka ledzwiowego oto mój tomograf prosze o zinterpretowanie go;:CT kręgosłupa-krzyżowego {L1-S1}-lordoza zachowana.Kręgi przejściowe,szczątkowe zebra na poziomie L1i szczątkowy krążek m-kręgowy na poziomie S1-S2.Stan po operacyjnym leczeniu p.j.m na poziomie L5-S1 przez skrzydło kości krzyżowej na poziomie S1-S2 po stronie prawej.W tym tez miejscu widoczna patologiczna masa w kanale kręgowym obejmująca prawy korzeń nerwowy i przemieszczająca worek oponowy w lewo ,mogąca odpowiadać bliźnie lub sekwestrowi.Na poziomie L5-S1 w obrębie krążka m-kręgowego widoczny gaz tkankowy i osteofity na tylno-bocznych krawędziach trzonów ,które w raz z uwypuklonym pierścieniem włóknistym zniekształcają i nieco zwężają prawy otwór międzykręgowy i zwężają nieco kanał kręgowy .Na pozostałych poziomach struktur patologicznych w świetle kanału kręgowego nie stwierdza sie.Jestem po operacij 3 miesiac i bardzo mnie boli noga i cały odcinek ledzwiowy czy to tak musi byc?Czy ja dalej nadaje sie tylko do operacij?
napisał/a: damioanrzepka1 2017-02-17 10:39
Jak sie pan czuje