kregoslup ledzwiowy

napisał/a: askasta 2009-10-10 17:50
witam.wlasnie odebralam wyniki MR czy moze mi ktos je prosciej wyjasnic i opisac co mnie moze czekac.Kregoslup ledzwiowy o zachowanej lardozie.Krazek miedzykregowy L5-S1 o obnizonej wysokosci.Na poziomie krazka L5-S1 widoczny kregozmyk 1-szego stopnia z przemieszczeniem trzonu kregowego L5 o 5 cm.do przodu w stosunku do trzonu kregu S1.Pseudowypuklina krazka na tym poziomie zweza znieksztalcone przez kregozmyk otwory miedzykregowe z cechami znacznego ucisku korzeni nerwowych.Na poziomie krazka miedzykregowego L4-L5 niewielka wypuklina krazka modelujacego posrodkowo worek oponowy.Pozostale krazki miedzykregowe ledzwiowego odcinka kregoslupa bez zmian.W kanale kregowym na poziomie kosci krzyzowej torbiele poszerzajace zachylki boczne o srednicy 20 mm po stronie lewej ,22 mm po stronie prawej.sygnal ze stazka koncowego rdzenia prawidlowy.bardzo dziekuje za odpowiedzi
napisał/a: askasta 2009-10-10 19:48
mam 29 lat czy moge z tymi wadami zyc bez operacji stoujac tylko leczenie zachowawcze.pracuje fizycznie ,dzwigam i mam wymuszane pozycje postawy,czy po zakaczeniu leczenia t.j. 6 miesiecy bede wstanie wrocic do pracy.czy operacja to jedyne wyjscie.bardzo dziekuje za odpowiedzi
napisał/a: Ania_204 2009-10-11 11:24
Dobre ćwiczenia wzmacniające kregosłup są konieczne. Dziwganie musi być rozsądne i w prawdłowy sposób wykonywane. Jeśli to zostanie przestrzegane to na razie obejdzie sie bez zabiegu.
napisał/a: askasta 2009-10-11 11:42
serdecznie dziekuje za odpowiedz.wszystko zaczelo sie miesiac temu kiedy spadlam w pracy ze schodow jak widac badania wykryly wiele wad.specjalisci do ktorych sie udawalam twierdzo ze operacja jest konieczna i to mnie przerazilo.wiem ze decyzja nalezy do mnie wiec staram sie konsultowac z ludzmi doswiadczonymi podobnymi problemami.wiem juz ze kazda operacja kregoslupa to jakies ryzyko na ktore jeszcze pozwolic sobie niemoge bo dzieci mam male i jestem im potrzebna wmiare sprawna.jeszcze raz bardzo dziekuje
napisał/a: Ania_204 2009-10-11 13:50
cieszę sie,że mogłam pomóc...

Proszę udać się do dobrego terapeuty, celem wykonywania poprawnych ćwiczeń.