Kręgosłup lędźwiowy

napisał/a: aneta741 2007-05-24 09:58
no cóż cięzka praca robi swoje ,wieloletnie dźwiganie ,wymuszona pozycja itp i co mi radzisz w tej sytuacji bo ja już jestem 2 miesiące na zwolnieniu?
napisał/a: Peter 2007-05-24 10:03
Jeśli dość długo pracujesz w takich warunkach, to jest to wytłumaczenie. Nie wiem w jakiej firmie pracujesz, ale prawdopodobnie pracodawca nie przestrzega norm i przepisów BHP dla kobiet.
Niestety, te zmiany się nie cofną, co najwyżej można je powstrzymać. Proponuję albo zmienić pracę (z tym pewnie duży problem), albo zbierać papiery na rentę.
napisał/a: aneta741 2007-05-24 10:26
pracuje w hurtowni gdzie zaopatrują sie prowadzacy działalnosc gospodarczą (makro cash and carry) na stanowisku -kasjer.Praca stojąca i niestety trzeba dźwigać lub przesuwać towar na wózkach platformowych.Będac u lekarza który zajmuje sie rehabilitacją zobaczył zdjęcie rtg i stwierdził że nie jest tak źle.
napisał/a: Peter 2007-05-24 12:57
Jeśli wrócisz do pracy, to tyle, co mogę podpowiedzieć, to:
- każdy ciężar podnoś przy wyprostowanym kręgosłupie (tak, jak to robią ciężarowcy, da się do tego przyzwyczaić)
-wózki zawsze pchaj przed sobą, nigdy bokiem, staraj sie używać całego ciała.
-unikaj jakichkolwiek skrętów tułowia wokół własnej osi.
Owszem, rehabilitant z pewnością widział gorsze zmiany, ale trzeba brać pod uwagę Twój wiek. Jesteś stanowczo za młoda na takie zmiany. One zwykle pojawiają się dopiero po 40-stce.
napisał/a: aneta741 2007-06-11 18:05
dzisiaj byłam u P.neurolog która stwierdziła że zmiany które mam w kręgosłupie to nic powaznego i ze kazdy takie ma.Przepisała mi leki przeciwbólowe coxstral ,tolperis i divascom.Od kilku dni mam straszne skoki cisnienia na ogół miałam niskie cisnienie 90/60 i nizsze a teraz 140/90 i miewam straszne zawroty głowy i uczucie szybkiego bicia serca.Co to moze być?
napisał/a: Peter 2007-06-12 07:41
Pani neurolog nie powinna wypowiadać się w tematach, o których niewiele wie. Na takie głupoty to mi ręce opadają. Takie zmiany może mieć 60 latka, i to jest normalne. Ale nie w Twoim wieku. Takie same głupoty słyszę od laryngologów, że gronkowca to każdy ma i nie ma się co przejmować.
Co do skoków ciśnienia, to należałoby skonsultować się z internistą. Nie mogę zgadywać, bo problem może być wielowątkowy, włącznie ze skutkami ubocznymi stosowanych leków.
napisał/a: amelka113 2011-08-13 20:40
Witajcie Kochani! 
Jestem tu nowa, przyczajam się i rozglądam. Nie zdążyłam się jeszcze przedstawić w temacie o napisaniu coś osobie, ponieważ nagli mnie pewna sprawa. Mianowicie mam młodszą siostrę, która jako noworodek zaraziła się wirusem gronkowca i przez operację jej lewa noga uległa przekrzywieniu. W wieku dwóch lat miała kolejną operację, dzięki której jej nóżka była już prosta. Dodam, że operacja ta miała miejsce w klinice dziecięcej w Krakowie-Prokocimiu. Jeździmy tam z nią co roku na kontrole, tym bardziej, że zauważyłyśmy z mamą coś niepokojącego - kiedy siostra zaczęła szybko rosnąć, nóżka, która była operowana rosła (i rośnie nadal) wolniej od tej drugiej. Teraz, kiedy ma już prawie 14 lat różnica w obu nogach wynosi około 2 cm. Lekarze na razie uspokajają, nawet nie kazali jej nosić wkładki do buta! Martwimy się, ponieważ wraz z różnicą między obiema nóżkami zrobiła się też różnica między linią sutków, a skrzywiony przez to samo kręgosłup również daje o sobie znać. Planujemy wysłać moją siostrę na jakiś turnus rehabilitacyjny, ponieważ miała rehabilitacje w Goczałkowicach - Zdroju kiedy była jeszcze w szkole podstawowej, bóle kręgosłupa na jakiś czas ustały, dlatego chcemy kontynuować tę praktykę. Teraz jednak, kiedy dorasta coraz szybciej musimy podjąć jakieś kroki, żeby została wyleczona, tym bardziej że na zainteresowanie lekarzy w Polsce nie można liczyć, chyba, że im się sporo za to zapłaci, ale mojej rodziny niestety nie stać na to, żeby kupować zainteresowanie lekarza, czy lekarzy. Chciałam Was poprosić o radę - jakie turnusy rehabilitacyjne moglibyście polecić? Lepiej nad morzem czy w górach? Zastanawiałam się nad Łebą z tej oferty http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-Dzwirzyno-163-0 Polecacie coś wypróbowanego? Z góry dziękuję za odpowiedzi, to bardzo ważne dla mnie i dla mojej rodziny!