kręgosłup L4

napisał/a: czerwcowy 2011-10-23 18:11
Witam
mam 19 lat w wieku 12 lat doznałem zlamania kregu l4
generalnie ile sie dało to kreg sie "zregenerował" ale nie ma juz dawnego kształtu i chyba w miejscu złamania mam krwiaka
niestety nie mam idealnej wiedzy medycznej..
w tym czasie oczywiscie były kontrolne wizyty itp
ale juz od wielu lat nie odczuwam jakiego kolwiek dyskomfortu jezeli chodzi o moj kregosłup czasami zdarzało sie ze miałem takie tygodnie w ktorych odczuwałem ból ale przechodziło
tego bólu juz nie było od dawna
dlatego nawet rok temu przez jakieś 8 miesiecy cwiczyłem na siłowni i wszystko było w jak najlepszym porządku a od jakiś 2 miesięcy odczuwam ból
wywołany chyba został przez to ze chodziłem do pracy przez ponad miesiac i chyba sobie nadwyrężyłem albo przemęczyłem kręgosłup
na chwile obecna bol jest nie wielki i występuje bardziej z rana gdy nie jestem jesczze rozruszany wtedy dość cieżko jest mi sie schylić a kąt pochylenia mojego ciała jest raczej nie wielki
dlatego zwracam sie z pytaniem o jakieś dobre ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, chodzi mi o jakaś poranna gimnastykę czy coś w tym stylu...
ponieważ chciałbym powrócić na siłownie
mam nadzieje ze pomimo mojego niezbyt dokładnego opisu jest on w miare zrozumiały
pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2011-10-23 18:49
Czerwcowy - chyba to nie najlepszy pomysł opierać się na przykładach z netu. Poproś o skierowanie do fizjoterapeuty, który pomoże Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia.