Kręgosłup a bóle głowy

napisał/a: BlondeSwan 2013-08-02 09:33
Witam,
mam pytanie dotyczące mojego kręgosłupa. Mam 33 lata. Do tej pory badałam dwa odcinki kręgosłupa: szyny i lędźwiowy.

W lędźwiowym mam
- szerokołukową wypuklinę jądra miażdżystego na 6 mm
-kręgozmyk tylny l4-l5 na 8 mm (pole przekroju kanału kręgowego 1,8 cm2)
-kręgozmyk przedni l5-S1 na ok 5 mm. ( pole przekroju kanału kręgowego 1.2 cm2)
- liczne zwyrodnienia i drobne obrzęki

W szyjnym
-dyskopatie C4-C7
-niestbilność C4-C5

Z objawów mam bardzo silne bóle głowy, na które pomaga tylko ketonal forte.
W odcinku dolnym łagodne bóle, męczliwość, okresowe uczucie zesztywnienia.
I teraz moje pytanie. Co mam robić dalej. Do jakiego specjalisty się udać. Byłam u kilku neurologów, zawsze słyszę tylko "ni wielkiego tu się nie dzieje" i zapisują lepi przeciwmigrenowe. Proszę o rady.
napisał/a: intelpentium 2013-08-02 09:49
jezeli byłes u neurologa, i powiedział, ze tam nic specjalnego nie ma- to już świadczy o jego lenistwie i lekceważeniu. kręgozmyk jest poważnym urazem, w dodatku dwusegmentowym. Powinien zobaczyc te wyniki naprawde specjalista. Niewiem czy tutaj nie powinien byc wykonany zabieg w celu usztywnienia w/w segmentów
napisał/a: gunga 2013-08-13 12:15
Mi też często boli głowa, przyczyną również jest mój kręgosłup. Na ból pomaga mi metafen.
napisał/a: BlondeSwan 2013-08-17 23:01
Mnie już siada żołądek. Ostatnio mnie mocno bolał. Popijam wtedy mlekiem. I jest spokój. Brałam bardzo dużo leków przeciwbólowych.
napisał/a: kordian1 2013-08-18 09:18
Kręgozmyk jest dość poważny i już się kwalifikuje do leczenia operacyjnego, ten opis powinien zobaczyć neurochirurg.
Zmiany w kręgosłupie szyjnym mogą wpływać na bóle i zawroty głowy, tu na razie do leków należy dołączyć rehabilitację. A jeżeli żołądek siada od leków to zapytać się farmaceuty lub lekarza o coś osłonowego, oni nie zawsze pamiętają o tym żeby to doradzać.
napisał/a: gunga 2013-08-30 16:14
BlondeSwan napisal(a):Mnie już siada żołądek. Ostatnio mnie mocno bolał. Popijam wtedy mlekiem. I jest spokój. Brałam bardzo dużo leków przeciwbólowych.


Mnie aż tak bardzo głowa nie boli, paracetamol z ibuprofenem wystarczają. A jeśli masz problemy z żołądkiem to bierz probiotyki.