Kręcz szyi czy asymetria?

napisał/a: Rosa_250 2006-12-24 14:34
Moja córeczka układa ciałko w lewą stronę, głowę, brzuch, bioderka, nogi (ma 4 miesiące). Gdy podnoszę ją jej główka przyciska się lekko do lewego ramienia, oprócz tego mam problem z umyciem lewej paszki bo rączkę często przyciska do ciałka, ale w zabawie potrafi ją rozluźnić. Więcej operuje prawą rączką. Mam także problem z założeniem pampersa bo zawsze krzywo leży. Lekarz neurolog stwierdził, że jest to kręcz szyi. Odruchu mała ma prawidłowe i jest dobrze rozwinięta, minimalnie ma słabszą lewą rączkę (odruchy też prawidłowe). Co do nóżek ortopeda stwierdził, że prawe bioderko jest słabsze i gorzej mała odwodzi - bo kieruje je w lewo. Nigdy jeszcze nie widziałam małej aby leżała na żabę, nawet na brzuszku.
Zgłupiałam już bo dużo osób mi mówi o asymetrii.
Czym się różni kręcz szyi od asymetrii czy to, to samo? I co w końcu moja mała Rózia ma kręcz czy asymetrię?!
napisał/a: ciemna 2006-12-29 15:24
hej! moja siostra różnież miala taki problem...i była to asymetria...nei martw się to nie jest nic strasznego tylko trzeba poświęcić dziecku dużo czasu i uwagi bo codzienne ćwiczenia i masaże zajmują sporo czasu
napisał/a: Rosa_250 2006-12-29 15:28
A długo trwała rehabilitacja?