koszt zęba

napisał/a: madzia madzia 2014-03-23 15:24
Ile kosztuje wstawienie pojedynczego zęba będę miała chyba 6 dolną wyrwaną ,nie mam 7 bo mi w podstawówce wyrwano i chciałabym się dowiedzieć ile by mnie kosztowało wstawienie nowej szóstki jakie są metody wstawiania zębów. Czy jest coś tańszego niż implant. Na implant mnie nie stać. 8 mi nie wyrosły.
napisał/a: madzia madzia 2014-03-23 19:26
znalazłaś takie coś na necie "nalazłam art na necie " Decyzja o ekstrakcji zęba musi być poprzedzona wnikliwym badaniem. Konieczne jest zdjęcie rentgenowskie korzenia. Ból, zmiany około wierzchołkowe, ropień a nawet przetoka nie zawsze jest uzasadnionym powodem usunięcia zęba. To co zwykle trzeba w takim przypadku usunąć, to chorą miazgę z kanału zębowego. Zainfekowana miazga powoduje wszystkie wymienione dolegliwości, które po jej usunięciu stopniowo ustępują. Warunkiem powodzenia leczenia kanałowego jest dokładne i całkowite zdezynfekowanie, poszerzenie i wypełnienie kanału. Zastosowanie endometru - elektronicznego urządzenia precyzyjnie mierzącego długość kanału, znacznie zwiększa gwarancję skuteczności takiego leczenia. "
Jeszcze coś takiego znalazłam "Zmiany okołowierzchołkowe leczy się:

przeprowadzając prawidłowo wykonane leczenie endodontyczne
stosując zabieg resekcji korzenia, który polega na usunięciu wierzchołka korzenia, wstecznym wypełnieniu kanału w zębie i usunięciu zmienionych zapalnie tkanek. Resekcję wykonuje się w sytuacji, kiedy nie ma możliwości przeprowadzenia leczenia kanałowego.
Ciekawe czy u mnie można by zabieg resekcji można by dokonać
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-23 20:40
A co ogólnie z zębem się dzieje że trzeba go będzie wyrwać?
napisał/a: madzia madzia 2014-03-24 15:42
Za pierwszym razem pani doktor mówiła, że nie ma dojścia , bo o złej strony się psuję i nie da się go dokładnie wyleczyć . Założyła , lek i plombę i tyle . Nawet kanałowo nie próbowała go leczyć . Powiedziała,że miałaby utrudniony dostęp do czegoś tam i lepiej go usunąć niż kanałowo leczyć. Dodam, że z trutką chodziłam od 6 grudnia do 13 marca takie terminy u niej są. Może o trzonek korzenia chodziło jej.
Dodam, że mówiłam jej, że kłuje mnie 1 dolna powiedziała, że to wrażliwość. Poszłam do innego stomatologa i ten mówi, że ząb zdrowy a ja dostałam okropnych bóli w piątek tego zęba, Cała twarz mnie bolała , podróbek, Może jakieś zapalenie mam. Ten lekarz jeszcze 6 nie oglądał. Pobolewała mnie też 5 pani dentystka twierdziła, że do leczenia w czerwcu kazała przyjść a w maju na dokończenie 3. Pan doktor mówi, że 5 zdrowa tylko zapalenie było i choroba przyziębia. nie wiem komu wierzyć.
i sie zastanawiam czy nie da się usunąć samego tego trzonka, tych zmian zamiast całego zęba ?
Moja mama w wieku 16 lat straciła wszystkie zęby, ciotki podobnie. Mam genetycznie po nich . 7 usunęli w podstawówce nie wiem czemu byłam za mała, a rodzice nie wiedzą czemu pozwoli na usunięcie uch. Dlatego zależy na uratowaniu mi tej 6.
napisał/a: madzia madzia 2014-03-24 15:45
Zęby myję aby nikt sobie nie pomyślał, że nie dbam. Nawet pani doktor sie dziwiła ,że takie ładne zęby się psują. Zdziwiona była, ze 6 mnie pobolewała , że 3 dolna mnie boli( kilka razy się pytała czy na pewno mnie boli ) i 3 górna . za ładne zęby wg niej były. Nie wiem co się stało, że ładne zęby się psują.
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-24 16:09
Zmień dentystę jeśli twierdzi że się nie da leczyć kanałowo tylko wyrwać.Jeśli ząb nie został przeleczony to będzie boleć.Rozumiem że to lekarz NFZ-tu?Zdjęcie Rtg panoramiczne robiłaś? Zęby mogą się szybko psuć jeśli są niedostatecznie pielęgnowane,przy refluksie,przy celiakii,po dużych ilościach antybiotyków,kortyzonu.Albo tak jak piszesz że być może stan zapalny okostnej. Dobrze by było gdybyś wybrała się do dobrego Dentysty-Endodonty.Pozdrawiam.
napisał/a: madzia madzia 2014-03-24 16:49
Jutro idę prywatnie do drugiego mojego dentysty. On nie robi chyba zdjęć, bo kazał mi przynieść zdjęcie z przychodni poprzedniej , które w grudniu było robione. Pani doktor nie robi dokładnie przeglądu stwierdziła, że jak zęby nie bolą tzn są zdrowe. A pan doktor znalazł małą próchnicę . Żałuje, że nie mogę dostac się do innej pani doktor prywatnie, termin wizyt prywatnie ma 3 miesiące. za 3 miesiące mogła by mnie przyjąć. Mówią, że jedna z najlepszych. Mówiła, że mogę na 15 minut wpaść to obejrzy tylko jednego zęba a skończy leczyć za 3 miesiące. Dlatego poszłam do innego prywatnego pana doktora. Jutro się zapytam Pana doktora czy by kanałowo nie dało się go przeleczyć oraz aby jeszcze raz zajrzał do dolnej jedynki.
napisał/a: madzia madzia 2014-03-24 16:51
Panoramiczne to zdjęcie nie było. Zwykłe zdjęcie, pani doktor nawet nie drukuje zdjec tylko na komputerze ogląda. Endodonty nie ma u mnie w mieście. Zaraz przeszperam internet. może w mieście obok jest.
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-24 16:56
Jeśli jesteś gdzieś z okolic Krakowa to mogę podrzucić ci b.dobrego.Pozdrawiam.
napisał/a: madzia madzia 2014-03-24 17:27
Znalazłam na necie, że jeden dentystka u mnie w mieście zajmuje się endodoncja
i mikrochirurgia endodontyczna. Jak coś to pójdę do niej.
Jak miałam w grudniu założone lekarstwa w 2 zębach to strasznie mnie bolały te zęby . Myślałam, że to bolały leki. dzwoniłam po dentystach ,ale pani doktor nie było bo to było przed sami świętami i nikt mnie nie przyjął przed świętami. We święta żadne leki przeciwbólowe nie pomagały . Dzwoniłam zaraz po świętach to nie przyśpieszono mi terminu wizyty tylko 28 stycznia. Może wtedy już jakieś zapalenie było.
napisał/a: madzia madzia 2014-03-25 17:42
Byłam dziś u dentysty, tego co kazał mi zdjęcie donieść, powiedział, że w przychodni zrobili zdjęcie 6 nie wyraźnie nie widać na nim końcówki korzeni jak nie boli to mam z nim chodzić jak będzie bolał to albo będzie próbował leczyć albo wydarcie . powiedział, że 6 już musiała być kiedyś kanałowo leczona i jest niedokładnie wyleczona, ja nie pamiętam bym kiedykolwiek kanałowo leczyła ją. Nie wiem czy nie iść jeszcze do tej stomatolog co ją na necie znalazłam.
napisał/a: madzia madzia 2014-03-25 17:46
Mówiłam dziś doktorowi, że miałam ból lewej twarzy i jedynki dolnej, ale pan doktor nie powiedział mi co mogło być przyczyną. Coś mruknął do siebie, że pewnie zapalenie.